Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı! İşte Yeni Kaymakamlar

Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı! İşte Yeni Kaymakamlar

Kaymakamlar Kararnamesi yayınlandı. Kaymakamlar Kararnamesiyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. İşte yeni kaymakamlar...

Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı! İşte Yeni Kaymakamlar

Kaymakamlar Kararnamesi yayınlandı. İçişleri Bakanlığınca hazırlanan kararnameyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. 12 mülki idare amirinin de İçişleri Bakanlığı bünyesindeki görev yerlerinde değişikliğe gidildi. Kaymakam ve vali yardımcılarının görev yerlerinin değiştirilmesine ilişkin Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnameye göre, 616 mülki idare amirinin görev yerinde değişiklik yapıldı. Kararname ile 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi. Ayrıca 30 kaymakam ve vali yardımcısı bakanlık merkez birimlerinde görevlendirildi, 9 mülki idare amiri de diğer görevlere atandı. Kararname haricinde yapılan atamalarla ise 12 mülki idare amirinin bakanlık bünyesindeki görev yeri değiştirildi.

İŞTE YENİ KAYMAKAMLAR

Kaymakamlar Kararnamesi Resmi Gazetenin 1 Aralık 2016 tarih ve 29905 sayılı nüshasında yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre Balıkesir Vali Yardımcılıkları ve ilçe kaymakamlıklarında değişimler oldu. Balıkesir Vali Yardımcısı Zeki Karaca, Çankırı Vali Yardımcılığı'na atanırken, Balıkesir Vali Yardımcısı Nusret Şahin ise Trabzon Vali Yardımcılığı'na atandı. Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale Ordu Vali Yardımcılığına, Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar Gaziantep Vali Yardımcılığına, Silivri Kaymakamı Faruk Bekarlar Gönen Kaymakamlığı'na, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin Susurluk Kaymakamlığı'na, Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir Karesi Kaymakamlığı'na, Eyyübiye Kaymakamı Oktay Kaya Altıeylül Kaymakamlığı'na, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel İstanbul-Kadıköy Kaymakamlığı'na, Havran Kaymakamı Yasin Öztürk Akçakoca Kaymakamlığı'na, Karaisali Kaymakamı Mehmet Tunç Marmara Kaymakamlığı'na, Sakarya Vali Yardımcısı Nurettin Yücel Dursunbey Kaymakamlığı'na, Eskişehir Vali Yardımcısı Günhan Yazar Bandırma Kaymakamlığı'na, Kastamonu Vali Yardımcısı Hasan Erkal Erdek Kaymakamlığı'na ve Erzincan Vali Yardımcısı Ahmet Türköz ise Havran Kaymakamlığı'na atandı.

ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK'UN YERİNE HAKAN KAFKAS

Kararnamede, bazı belediyelere başkanvekili olarak görevlendirilen kaymakamlar da yer aldı. Diyarbakır Sur Belediyesine Başkanvekili olarak görevlendirilen Bilal Özkan, aynı zamanda Sur Kaymakamı, Mardin Nusaybin Belediyesine Başkanvekili olarak görevlendirilen Ergun Baysal, aynı zamanda Nusaybin Kaymakamı, Mardin Derik Belediyesine Başkanvekili olarak görevlendirilen Hakan Kafkas ise bombalı saldırıda şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün yerine Derik Kaymakamı olarak atandı.

ANKARA'YA 2 KADIN KAYMAKAM

Düzce Vali Yardımcısı Selda Dural, Ankara Yenimahalle Kaymakamlığına, Trabzon Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç, Ankara Evren Kaymakamlığına atanırken, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Meral Uçar ise Van Tuşba Kaymakamlığına getirildi.