Karacabey Belediyesi'nden Uluslararası Başarı

Karacabey Belediyesi'nden Uluslararası Başarı

Avrupa Leylek Köyleri Birliği’nin Türkiye’deki tek temsilcisi olan Karacabey Belediyesi’nin, leylek köyü olarak da bilinen Eskikarağaç Mahallesi’nde gerçekleştireceği, leyleklerin yaşam ortamlarının iyileştirilmesine yönelik projesi, Avrupa’dan 30 Bin Euro tutarında proje desteğine layık görüldü.

Karacabey Belediyesi'nden Uluslararası Başarı

Avrupa Leylek Köyleri Birliği'nin Türkiye'deki tek temsilcisi olan Karacabey Belediyesi'nin, leylek köyü olarak da bilinen Eskikarağaç Mahallesi'nde gerçekleştireceği, leyleklerin yaşam ortamlarının iyileştirilmesine yönelik projesi, Avrupa'dan 30 Bin Euro tutarında proje desteğine layık görüldü.

Karacabey, 13.12.2016 - Kent yönetiminde birbiri ardına sosyal, ekonomik ve kültürel projeleri hayata geçirerek önemli çalışmalara imza atan ve finansal yönetim açısından sergilediği performansla da adından başarıyla söz ettiren Karacabey Belediyesi, ses getirici başarılarını sürdürüyor.

Avrupa Leylek Köyleri Birliği'ne önceki yıl üye olarak bu konuda Türkiye'nin tek temsilcisi olan Karacabey Belediyesi'nin, leylek köyü olarak da bilinen Eskikarağaç Mahallesi'nde gerçekleştireceği leyleklerin yaşam ortamlarının iyileştirilmesine yönelik projesi, Avrupa'dan 30 Bin Euro tutarında proje desteğine layık görüldü.

Leyleklerin Yaşam Alanlarının İyileştirilmesi Amaçlanıyor

Almanya merkezli Euro Natur ve Lihtenştayn merkezli Ciconia isimli Doğal Hayatı Koruma Vakıfları tarafından, parasal desteğe hak kazanan proje kapsamında, Karacabey Eskikaraağaç Mahallesi'nde leyleklerin yaşam alanlarının iyileştirilmesine yönelik 1 yıllık uygulama çalışmalarının yürütüleceği bilgisi verildi.

Karacabey Belediyesi başkanlık makamında, proje danışmanları Prof. Dr. İsmet Arıcı ve eşi doğa gönüllüsü Franziska Arıcı ile birlikte yürütülecek çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe olarak sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik atılımlar kadar, turizm ve doğal değerlerin de korunmasına büyük önem verdiklerine vurgu yaparken, ülke adının duyurulması adına bu tarz projeleri geliştirmeye de kararlılıkla devam edeceklerini kaydetti. - BURSA

Kaynak: İHA