Hırka-i Şerif, Fatih'te Ziyarete Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Hırka-i Şerif, Fatih'te Ziyarete Açıldı

Hırka-i Şerif, Fatih'te Ziyarete Açıldı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Hırka-i Şerif, Ramazan ayının ilk cumasında Fatih'teki Hırka-i Şerif Camii'nde ziyarete açıldı. Ziyaretler arife günü ikindi namazı sonrasına kadar devam edecek.

Hırka-i Şerif, Ramazan ayının ilk cumasında Fatih'teki Hırka-i Şerif Camii'nde ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif Camii'nde düzenlenen açılışa İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran katıldı.

RESTORASYONUN DEVAM ETTİĞİ CAMİ HIRKA-İ ŞERİF İÇİN AÇILDI

Restorasyon çalışmalarının sürdüğü cami ibadete kapalı; ancak Ramazan ayına özel bir düzenleme yapıldı. Hırka-i Şerif ziyareti için caminin kapısı vatandaşlara açıldı. Hırka-i Şerif dualar eşliğinde ziyaret edildi. Önceki yılların aksine resmi tören yapılmadı. Sadece dua edildi. Ardından da ziyaret başladı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

Vatandaşlar ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşadı, gözyaşlarını tutamayanlar oldu. Bir vatandaş, ziyaretinin barış getirmesini temenni etti. Başka bir vatandaş da ağlamaktan konuşamadı.

RAMAZAN AYI BOYUNCA ZİYARETE AÇIK

Hırka-i Şerif, Ramazan ayı boyunca hafta içi sabah 10:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında, hafta sonları da sabah 09:00 akşam 18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Ziyaretler arife günü ikindi namazı sonrasına kadar devam edecek.Hırka-i Şerif, Fatih'te Ziyarete Açıldı

Hırka-i Şerif, Fatih'te Ziyarete Açıldı

Hırka-i Şerif, Fatih'te Ziyarete Açıldı

Hırka-i Şerif, Fatih'te Ziyarete Açıldı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Kadir Topbaş, Vasip Şahin, İstanbul, Yaşam, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (2)
Dara:İnançlı Olmak İnsanı '' MUTLU '' Ettiği Kadar Aptallaştırabilir . . . Çoğu Dinlerde / İnançlarda ve Özellikle Hristiyanlıkta İsa nın Asası . . Mızrağı . . Kefen bezi . . Gözyaşlarının Korunduğu Kase gibi İnançlıları Mucizelere İnandırmanın Uyanıkça Yöntemi . . Laboratuvar İncelemesi Yapılsa Kumaşın en Fazla bir Kaç Yüz Yıl Eski Olduğu Anlaşılacaktır. . Fakat Buna Müsaade ve Cesaret Etmezler ! Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
antifaşistmobilWeb@haberler.commobilWeb@haberler.com:Şunu çok merak ediyorum peygamber bu durumu gorseydi ne derdi. Cevap Yaz 4 9 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title