Harçlıklarını Birleştirerek Tatlı Dağıttılar

Harçlıklarını Birleştirerek Tatlı Dağıttılar

Van'ın Erciş İlçesindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu 4. Sınıf Öğrencileri Harçlıklarını Bir Araya Getirerek Aldıkları Tatlıyı İftar Çadırındaki Fakir ve Yardıma Muhtaç Vatandaşlara İkram Etti.

Harçlıklarını Birleştirerek Tatlı Dağıttılar

Van'ın Erciş ilçesindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri harçlıklarını bir araya getirerek aldıkları tatlıyı iftar çadırındaki fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara ikram etti.

Erciş Belediyesi tarafından hizmet binası önünde kurulan iftar çadırına okul müdürü ve öğretmenleri eşliğinde gelen 4/C sınıfı öğrencileri, akşam ezanından önce çadır içindeki masaları düzenledi. Ardından, tabakları sırayla fakir ve yardıma muhtaç insanlara yemek almaları için uzatan öğrenciler, yaşlıların yemeklerini ise kendi elleriyle oturdukları masalara kadar götürdü. Öğrenciler daha sonra topladıkları harçlıklarla almış oldukları tulumba tatlısını dağıttı. Yemek sonrasında masalardan boş tabakları

toplayan öğrencilerin bu hareketi, görenler tarafından takdirle karşılandı.

Öğrencilerin düşündüren bu davranışı karşısında oldukça etkilenen Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, çocukların büyüklere örnek olduğunu söyledi. Başkan Çiftçi, eğitim politikasının sadece kağıt üzerinde kalmaması gerektiğini belirterek, "Eğitimle insanlara birtakım bilgileri verebilirsiniz ancak bunu pratik hayatta da yaşatmalıyız. Yoksa çocuklar birtakım duygu ve davranışlardan eksik kalır. Çocukların çadırdaki hizmetleri, davranışları gerçek hayatta nelerin olabileceğini görmeleri açısından çok önem

arz etmektedir. Bundan sonra eğitim politikamızda böyle pratik uygulamalarla hayatın gerçekleri çocuklara verilirse ileriye dönük çok daha güzel sonuçlar alınacağı kanaatindeyim. Bu yönü ile ben okul idaresini, bu hayırlı işe öncülük eden öğretmenleri yürekten kutluyor ve tebrik ediyorum" dedi.

Öğrencilerin örnek davranışına destek vermek için Erciş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet İşleyen ile öğrenci velileri de iftar çadırında hazır bulundu.

(NÇ-AKK-GS-Y)