Hakkari: Ava Çıkan Şahıs Kendini Vurarak Hayatını Kaybetti

Hakkari: Ava Çıkan Şahıs Kendini Vurarak Hayatını Kaybetti

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde Köylerde Yapılan İçme Suyu Depolarını Kontrol Etmeye Giderken Bölgede Çok Sayıda Bulunan Keklikleri Avlamak İçin Av Tüfeğini de Yanına Alan Bir Şahsın, Dengesini Kaybederek Silahının Ateş Alması Sonucu Hayatını Kaybettiği Belirtildi.

Hakkari: Ava Çıkan Şahıs Kendini Vurarak Hayatını Kaybetti

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde köylerde yapılan içme suyu depolarını kontrol etmeye giderken bölgede çok sayıda bulunan keklikleri avlamak için av tüfeğini de yanına alan bir şahsın, dengesini kaybederek silahının ateş alması sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Edinilen bilgilere göre olay, bugün saat 15.00 sıralarında Çukurca İlçesi'nden yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Tiyar Deresi yakınlarında meydana geldi. Çukurca İlçesi Özel İdaresi'nde memur olarak görev yapan Şerif Soylu'nun (55), ruhsatlı av tüfeğini yanına alarak arkadaşlarıyla birlikte Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi kapsamında çevredeki köylerde yapılan içme suyu depolarını kontrol etmeye çıktı. Soylu, yaptığı kontrollerden sonra yanındaki ruhsatlı av tüfeği ile gördüğü keklikleri avlamak için tüfeğinin yardımıyla kayalıklara çıkmaya çalışırken, dengesini kaybederek silahı kafasına doğru ateşlendi. Olay yerinde ağır yaralanan Soylu, arkadaşları tarafından Çukurca İlçesi sağlık ocağına kaldırılmaya çalışırken yolda hayatını kaybetti. Cenazesi ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılan evli ve 4 çocuk babası Soylu'nun cesedi, otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıpa gönderildiği bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.