Haberler

TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun, 23 Nisan törenlerine ilişkin açıklama yaptı

Güncelleme:

TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Uzun, bu yılki kutlamaların bilim, sanat ve spor başarısı elde etmiş çocuklar üzerine odaklandığını belirtti.

TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine ilişkin, "Bilimde, sanatta, sporda başarı elde etmiş çocukların Genel Kurulu doldurmalarını bekliyoruz. 23 Nisan'a özgü marşımız var" dedi.

Uzun, TBMM basın koridorunda gazetecilere 23 Nisan törenleri ile ilgili açıklama yaptı. Uzun, çocuk oturumunun konseptini değiştirdiklerini belirterek, "Bu yılki 23 Nisan kutlamalarını çocuklarla ilgili başarı konsepti üzerine inşa ediyor olmamız, bundan sonra da kalıcı olması temennimizden kaynaklanıyor. Bilimde, sanatta, sporda başarı elde etmiş çocukların Genel Kurulu doldurmalarını bekliyoruz. 23 Nisan'a özgü marşımız var. Bir milletvekilimiz sözlerini yazdı. 23 Nisan marşı olarak bestelendi. 23 Nisan ışık gösterimiz var" dedi.

Ana temalarının uzay olduğunun altını çizen Uzun, "Astronotumuz cumartesi günü 11.00'de Meclis bahçesinde çocuk logolu etkinliğimize katılacaklar. Türkiye Uzay Ajansı, TÜBİTAK, Ankara Üniversitesi, TBMM Genel Sekreterliği olarak bütün çocuklarımızın bilimsel aktivite yapıp, eğlenecekleri bir ortam oluşturduk" ifadelerini kullandı.

Uzun, 23 Nisan marşının AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen tarafından bestelendiğini sözlerine ekledi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Talip Uzun 23 Nisan Çocuk Spor Politika Güncel Haberler

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Musavat Dervişoğlu ile görüşmememiz için hiçbir neden yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Musavat Dervişoğlu ile görüşmememiz için hiçbir neden yok

AK Parti'yi karıştıran ikramiye iddiası! 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne götürmeye yüzüm yok'

AK Parti'yi karıştıran ikramiye iddiası! "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne götürmeye yüzüm yok"

Anne ve babasını vurup kafasına sıkan gencin dayısı: Uyuşturucu parası istemiş, vermeyince olayı gerçekleştirmiş

Anne ve babasını vurup kafasına sıkan gencin dayısı: Uyuşturucu parası istemiş, vermeyince olayı gerçekleştirmiş

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title