Haberler

Mustafa Çalık kimdir, neden öldü?

Güncelleme:

İstanbul'da bir hastanede kanser tedavisi gören Dr. Mustafa Çalık, hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Mustafa Çalık kimdir, neden öldü?

Bir süredir kanser tedavisi gördüğü bilinen tarihçi, yazar ve siyaset bilimci Dr. Mustafa Çalık, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Geçmişte birçok siyasetçiyle çalışan Çalık, Turgut Özal'ın da danışmanıydı. Mustafa Çalık kimdir, neden öldü?

MUSTAFA ÇALIK KİMDİR, NEDEN ÖLDÜ?

Gümüşhane'nin Çalık köyünde 1956 yılında doğan Mustafa Çalık birçok siyasi isimle çalıştı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1980'de Devlet Planlama Teşkilatı'nda (DPT) çalışmaya başladı.

1984'de uzman olan Çalık, Türkiye Cumhuriyeti'nin sekizinci cumhurbaşkanı ve Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkanı Turgut Özal'a danışmanlık yaptı. Çalık, ayrıca Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucusu ve ilk genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu döneminde de genel başkan yardımcısıydı.

Çalık, 2018'de Facebook hesabında paylaştığı bir yazıda mide kanseri olduğunu ve sevenlerinden dua beklediğini söyledi.

Bakan Koca, "Uzun zamandır tedavi altında olan yazar ve siyaset bilimci, inandığı değerleri yüksek sesle savunması ile hatırlayacağımız Mustafa Çalık'ı kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Gündem

Mustafa Çalık Gündem Politika Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Artvin adayı kim? 2024 İYİ Parti Artvin Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İYİ Parti Amasya adayı kim? 2024 İYİ Parti Amasya Belediye Başkan adayı Erhan Ciğer kaç yaşında, nereli? Roma Feyenoord maçı CANLI izle! 22 Şubat Roma Feyenoord maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? İYİ Parti Ağrı adayı kim? 2024 İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Afyon adayı kim? 2024 İYİ Parti Afyon Belediye Başkan adayı Alper Yağcı kaç yaşında, nereli? Karabağ elendi mi? Karabağ UEFA'dan elendi mi (Braga)? İYİ Parti Adıyaman adayı kim? 2024 İYİ Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Adana adayı kim? 2024 İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayyüce Türkeş Taş kaç yaşında, nereli? Sparta Prag Galatasaray maçı CANLI izle! 22 Şubat Sparta Prag Galatasaray maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Rüyada bilgisayar görmek ne demektir? Rüyada bilgisayar kullanmak, bilgisayar almak, bilisayar oyunu oynamak, bilgisayar toplamak ne anlama gelmektedi Rüyada alışveriş yapmak ne demektir? Rüyada pazara gitmek nedir? Rüyada alışveriş yaptığını görmek ne anlama gelmektedir? Azem karısını neden öldürdü? Rüyada halı görmek ne demektir? Rüyada yeni halı görmek, rüyada halı üzerinde yürümek ne anlama gelmektedir? Rüyada ölmüş birini canlı görmek ne anlama gelmektedir? Diyanete göre rüyada ölmüş birini canlı görmek ve konuşmak ne demektir? OKC Thunder LA Clippers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23Şubat Basketbol NBA CANLI İZLE!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title