Haberler

Beşiktaş'ta 30 Ağustos Geleneksel 'Fener Alayı' ile Kutlandı

Beşiktaş'ta 30 Ağustos geleneksel 'Fener Alayı' ile kutlandıİSTANBUL - Beşiktaş Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı her yıl geleneksel hale getirdiği Fener Alayı ile kutladı.

Beşiktaş'ta 30 Ağustos geleneksel 'Fener Alayı' ile kutlandı

İSTANBUL - Beşiktaş Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı her yıl geleneksel hale getirdiği Fener Alayı ile kutladı. Binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ve meş'alelerle Balmumcu'dan Beşiktaş Meydan'a yürüdü.

Beşiktaş Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95'inci yılını her yıl geleneksel olarak düzenlenen fener alayı yürüyüşü, belediye bando ekibinin Zafer Bayramı'na özel olarak hazırladığı marşlar ve etkinlikler ile kutlandı. Balmumcu Kavşağı'ndan başlayan yürüyüşte binlerce vatandaş, fener alayı ve Türk bayrakları ile birlikte Barbaros Meydanı'na yürüdü. Yürüyüşe katılan vatandaşlar oldukça coşkulu anlar yaşadı. Yolun bir şeridi araçlara ayrılarak yapılan yürüyüşte vatandaşlar sloganlar attı. Barbaros Meydanı'nda son bulan fener alayına Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Atatürk'e benzerliğiyle bilinen tiyatrocu Göksel Kaya, siyasi parti temsilcileri, STK'lar da katıldı.

Yürüyüş sonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili düşüncelerini aktaran Başkan Hazinedar, "Varlığımızın nişanesi olan önemli bir tarih 30 Ağustos, bir büyük kutlu mücadelenin, yokluklar içinde içeride ve dışarıda yani dahili ve harici büyük düşmanlıklara rağmen kazanılan büyük bir zafer 30 Ağustos. Gazimiz büyük Atatürk, Beşiktaş İskelesi'nde 16 Mayıs 1919'da ilk adımı attı. Onun sorumluluğuyla bu değerleri geleceğe taşımak, aktarmak ve yürütmek adına sadece bir ritüel değil gerçek anlamda bir halk bayramı, halkın kutladığı bir bayram anlayışıyla Beşiktaş Meydan'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyoruz. Hepimiz bir Atatürk ölür, bin Atatürk doğar diyerek hep beraber bu güzel bayramı kutluyoruz. Buradan ben hem 30 Ağustos Zafer Bayramı'mızı hem de yüce dinimizin bize armağan ettiği Kurban Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Yürüyüşün son bulduğu Barbaros Meydanı'nda 30 Ağustos Zafer Bayramı için dans gösterileri ve çeşitli etkinlikler yapıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Mustafa Kemal Atatürk Beşiktaş Belediyesi Balmumcu Genel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title