Haberler

Yeni Yuvalarına Çabuk Alıştılar

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İsrail'den getirdiği yeni hayvanlar, intibak sürelerini tamamladıktan sonra Doğal Yaşam Parkı'ndaki yaşam alanlarına yerleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İsrail'den getirdiği yeni hayvanlar, intibak sürelerini tamamladıktan sonra Doğal Yaşam Parkı'ndaki yaşam alanlarına yerleştirildi. Afrika Savanı'nda boy gösteren zebralar, daha ilk günden ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği (EAZA) üyesi olan İzmir Doğal Yaşam Parkı Ailesi, şimdi daha da büyüdü. EAZA'ya üye hayvanat bahçeleri arasında gerçekleştirilen değişim programı çevresinde, İsrail Ramat Gan'da bulunan Safari Zoological Center'dan getirilen 3 zebra, 3 mirket, 6 nyala, 4 koati, 3 marmoset, 6 meyve yarasası ile Jerusalem'deki Tisch Family Zoological Garden'dan da 20 sacred ibis, yeni yaşam alanlarına yerleştirildi. İsrail'de başlayıp özenle planlanan uzun yolculuğun ardından İzmir'e getirilen 7 türden 45 hayvan için Doğal Yaşam Parkı'nda yürütülen hummalı çalışma başarılı sonuç verdi. Parka adapte olmaları için özel bölümlere yerleştirilen yeni konuklar, intibak sürelerinin ardından aşamalı olarak ilk önce diğer hayvanlara daha sonra da yeni yuvalarına alıştırıldı. Tam uyum sağlandıktan sonra zebralar ve nylalar Afrika Savanı'na, mirketler yer sincaplarının yanına, marmoset ve meyve yarasaları Tropik Merkeze, sacred ibisler kuş barınağına, kaotiler ise kendileri için oluşturulan özel alana nakledildi.

İsrail'den gelen 3 zebrayla birlikte sayıları 4'e çıkan zebralar, Afrika Savanı'na ilk çıktıkları günden itibaren ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Çizgili desenleriyle özellikle çocukların beğendiği zebralar, Afrika Savan'ında nyla, zürafa ve deve kuşlarıyla birlikte günlerini geçiriyor.

TÜR SAYISI 125'E YÜKSELDİ

Getirilen 7 tür arasında yer alan zebra ve mirket dışındaki nyala, koati, marmoset, meyve yarasası ile sacred ibislerin, türlerinin İzmir'deki ilk örnekleri olduğu bildirildi. 2008 yılında 425 bin metrekare alan üzerinde oluşturulan İzmir Doğal Yaşam Parkı'ndaki tür sayısı, yeni gelen beş türle birlikte 125'e yükseldi. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Afrika İsrail Politika Güncel Haberler

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Bakmadan Geçme

Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 25 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Euro 2024'te Arjantin neden yok, Brezilya neden yok 2024? #129300 Halkbank ATM para çekme limiti ne kadar? Halkbank ATM'lerden en fazla ne kadar para çekilebiliyor?
İmamoğlu, kendisine karşı 'Erdoğan' diye bağıran taraftarlara bakın nasıl yanıt verdi

İmamoğlu, kendisine karşı "Erdoğan" diye bağıran taraftarlara bakın nasıl yanıt verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title