Haberler

Vali Arslantaş, Görevini Çocuklara Devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Erzincan Valisi Ali Arslantaş, görevini bir günlüğüne Erzincan Merkez İlkokulu’nda öğrenim gören 4.sınıf öğrencisi Elif Baş’a devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Erzincan Valisi Ali Arslantaş, görevini bir günlüğüne Erzincan Merkez İlkokulu'nda öğrenim gören 4.sınıf öğrencisi Elif Baş'a devretti.

Erzincan Merkez İlkokulu öğrencileri, Erzincan Valisi Ali Arslantaş'ı ziyaret ettiler. Ziyaretlerinde 4.sınıf öğrencisi Elif Baş, Valilik makamına oturarak, arkadaşlarının talepleri dinledi. Arkadaşları çocuk Vali Elif Baş'tan okullarının bahçesine spor salonu olmasını istedi. Bunun üzerine çocuk Vali Elif Baş telefon ile Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy'u arayarak, arkadaşlarının taleplerini kendisine iletti.

Çocuk Vali Elif Baş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına ilişkin konuşmasında; "Bugün burada Türkiye Millet Meclisi'nin açılışının 97. yıl dönümünü kutlamak için toplandık. Atatürk çocuklara çok önem veren bir liderdi. Bilim, Teknik ve Fen alanlarında kendimizi yetiştirmek çok önemlidir. Ama bundan daha da önemlisi kendimizi ahlaki yönden geliştirmektir. Sevinelim, gülelim, oynayalım ama bunları yaparken bize bugünleri bize armağan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayalım. Biz bugünün ahlaklı çocukları olarak yarınımızı bugünden inşa etmekteyiz. Mutlu ve huzurlu bir gelecek ancak bizim kendimizi ahlaklı yetiştirebilmemizle mümkün olacaktır. Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış sevincini çocuklarla paylaşabilme yüceliğini göstermiş ve 23 Nisan'ı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. 23 Nisan bir anlamda tüm Dünya çocuklarının şenliğine dönüşmektedir. Biz Türk çocukları da aynı zamanda Dünyada özel bayramı olan tek ülkenin çocukları olmanın kıvancını yaşamaktayız. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun."

Daha sonra Vali Arslantaş, okumayı yeni öğrenen Erzincan Merkez İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi Zeynep Su Dönmez'e bir metin okuttu.

Kendisini ziyaret eden çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali Arslantaş, konuşmasında; "Türkiye'nin ve Dünya'nın gerçeklerinden haberdar gümbür gümbür bir neslin geldiğini görmek bizi tahminlerimizin de ötesinde mutlu etti. Eğitim alanında son bir yıl içerisinde Milli Eğitim camiamızın yaptığı açılımları basın toplantısında paylaşmıştık. Dün yine bölgeler yarışmasında 2 tane birincilik, 2 tane ikincilik, bir tanede üçüncülük olarak bütün derecelere yine Erzincan olarak ambargo koymuş olmalarından dolayı mutluyum. Çocuklar bizim geleceğimiz. Geleceğimizi çok önemsiyoruz. Çocuklarımızı çok seviyoruz. Onların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyoruz." diye konuştu. - ERZİNCAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Cemalettin Başsoy Erzincan Merkez 23 Nisan Türkiye Güncel Haberler

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Bakmadan Geçme

Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 25 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Euro 2024'te Arjantin neden yok, Brezilya neden yok 2024? #129300 Halkbank ATM para çekme limiti ne kadar? Halkbank ATM'lerden en fazla ne kadar para çekilebiliyor?
Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

title