Haberler

Uyanık kedi, yavrularını annesine verip kendisi bahçede dolaşıyor

Güncelleme:

Uyanık kedi, yavrularını annesine verip kendisi bahçede dolaşıyor Aynı gün doğum yapan anne ile yavrusu 3'ü beyaz, 2'si siyah 7 yavru dünyaya getirdiler Van'ın merkez Tuşba ilçesinde ikamet eden Akyüz kuzenlerin anne-kız olan kedileri aynı gün 3'ü beyaz, 2'si siyah 7 yavru dünyaya getirdiler.

Uyanık Kedi, yavrularını annesine verip kendisi bahçede dolaşıyor

Aynı gün doğum yapan anne ile yavrusu 3'ü beyaz, 2'si siyah 7 yavru dünyaya getirdiler

VAN - Van'ın merkez Tuşba ilçesinde ikamet eden Akyüz kuzenlerin anne-kız olan kedileri aynı gün 3'ü beyaz, 2'si siyah 7 yavru dünyaya getirdiler. Renkli göz olan uyanık Kedi, yavrularını annesine verip bahçede dolaşıyor.

Tuşba ilçesin bağlı İskele Mahallesi'nde ikamet eden Yusuf Hamdi Akyüz ile kuzeni İbrahim Hakkı Akyüz'ün biri tek göz iki Van kedisi 3'ü beyaz, 2'si siyah 7 yavru dünyaya getirdi. Sancıları tutan anne kedi için hazırlanan özel bölmede 4 yavru dünya ya getirdi. Gece kedileri kontrole giden Akyüz kuzenler, yavru kedinin de 2'si siyah 3 yavrunun dünyaya geldiğini gördüler. Sabah kedileri kontrole giden Akyüz kuzenler gördüklerine şaşırdılar. Tek göz olan kedi yavrularını annesinin yanına götürüp bahçeye dolaşmaya çıktı. Zaman zaman annesine yardımcı olsa da günün büyük bir bölümünü yavrularından uzakta geçiriyor. Bahçede gezinme ile yetinmeyen tek göz kedi evin dış kapısını ön patileri ile açarak mutfakta kendine hazırlanan et me mamayı yemeye gidiyor. Günün büyük bir bölümünü yavrularından uzak evde ve bahçede geçirirken, bazen mutfakta açık unutulan yemekleri de yiyen kedi Akyüz ailesinin maskotu oldu.

"Renkli gözlü kedi yavrularını annesine verip kendisi bahçede dolaşıyor"

Akyüz kuzenler, "İlk önce anne kedi doğum yaptı. Bizde ona yer hazırladık. Gece kontrol için geldiğimizde yavru kedide doğum yaptığını gördük. Ona da özel bir yer yaptık. Sabah geldiğimizde yavru kedi kendi yavrularını annesinin yanına getirip dışarı çıktığını gördük. Bizde anne kedide bu duruma alıştı. Gün içi hava almaları için dışarıya çıkarıyoruz anne kedi kısa sürede yavrularının yanına giderken, diğeri ise bizimle ece geliyor. Yavru kediler de artık büyümeye başladı. Sadece anne kedinin sütü yetmiyor. Bu yüzden diğer kediyi de içeride tutmaya çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Tuşba kedi Van Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

2024 artık yıl mı? Artık yıl nedir? 29 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 29 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 29 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 29 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! LA Clippers LA Lakers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 29 Şubat Basketbol NBA CANLI İZLE! 29 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Denver Nuggets Sacramento NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 29 Şubat Basketbol NBA CANLI İZLE! 29 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Galatasaray Luka Modric'i mi alacak? Modric geliyor mu? Saadet Partisi Bartın belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Bartın adayı belli oldu mu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title