Haberler

Türkoğlu Türk Eczacılar Birliğinin Yıldönümünü Kutladı

Güncelleme:

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Türk Eczacıları Birliği'nin 57. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Türk Eczacılar Birliği'nin 2 Şubat 1956 tarihinde 6643 sayılı "Türk Eczacılar Birliği Kanunu" ile İstanbul'da kurulduğunu belirten Türkoğlu, birliğin anayasanın 135. maddesi kapsamına giren bir meslek kuruluşu olduğuna da atıfta bulundu. Birliğin 57 yıl boyunca halk sağlığının muhafazasını amaç edindiğine ve tüm eczacıların maddi ve manevi hak ve çıkarlarını korumayı hedeflediğine vurgu yapan Türkoğlu; " 'İlaçta reklam öldürür' ilkesi ile hareket ederek ilacın tüccar marifetiyle satılan bir ürün olmadığını her platformda dile getiren Türk Eczacılar Birliği, eczacılığın gelişiminin ve halk sağlığı açısından katma değer sağlayan her türlü girişimin öncüsü olmuştur" dedi.

Türk Eczacılar Birliği'nin meslek kuruluşu olmasının yanında bir sivil toplum kuruluşu misyonuyla da hareket ettiğine vurgu yapan Türkoğlu, " 'İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın' ülküsünün ruhuna uygun bir şekilde okullar ve hastaneler inşa eden ve ülkemizde deprem, sel gibi yaşanan doğal felaketler sonrasında muhtaçlara, mağdurlara yardımlarıyla yetişen Türk Eczacılar Birliği, 57 yıllık tecrübelerinin ve geleneğinin yol göstericiliğinde Türk Milleti'ne hizmeti bir borç bilmektedir" dedi.

Eczacıların sağlık hizmetinin sunumunda en önemli faktörlerden biri olduğuna vurgu yapan Türkoğlu; AK Parti hükümetinin, yeni eczacılık yasası ile eczacıların şartlarını iyileştirmeye ve halka sağlık hizmetlerini en iyi şekilde vermeye dönük olarak önemli bir adım attığını vurguladı. Türkoğlu açıklamasının devamında, bu yeni eczacılık yasası ile Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ilaçları satmakla mükellef olarak sadece eczanelerin yetkili kılındığını ve aynı eczanelerin, bakanlıkça ruhsatlandırılan 'Lokman Hekim İlacı' olarak nitelendirilen tıbbi bitkisel ürünler ile veterinerlikte kullanılan ilaçlar ve kimyevi maddeleri de satışa çıkarma ehliyetine sahip olduğunu söyledi.

Eczacılık mesleğinin her alanda ticarileşen ilişkiler ağının basit bir parçası olmadığını ve halk sağlığının en temel taşlarından biri olduğunun meslektaşlar tarafından da kabul görülmesi gerektiğini ifade eden Türkoğlu, mesajını şu sözlerle tamamladı;

"Bizler bu münasebetle 57 yıl süresince Türk Eczacılar Birliği'ne ve eczacılığa hizmet vererek halk sağlığının temini için gayret gösteren tüm meslektaşlarımızı saygı, sevgi ve muhabbetle anıyor, Türk Eczacıları Birliğinin 57. Kuruluş Yıldönümü'nü en kalbi duygularla kutluyorum"

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hacı Bayram Türkoğlu Ahmet Türk Ak Parti Güncel Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

Bakmadan Geçme

TRT 1 CANLI İZLE! Türkiye-Portekiz maçı canlı izleme linki! Euro 2024 Türkiye-Portekiz maçı şifresiz mi? Emekli maaşı ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Bahar Candan cezaevinde değil mi? Bahar Candan nerede, hapisten çıktı mı? Baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı! Olay nerede oldu? Baba tutuklandı mı? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2024: İstanbul barajlarında son durum nedir? Baraj doluluk oranı yüzde kaç?? Ronalda Türkiye- Portekiz maçında oynayacak mı? Cristiano Ronaldo Türkiye maçında ilk 11 oynayacak mı? TÜRKİYE - PORTEKİZ maçı ne zaman? Türkiye- Portekiz maçı saat kaçta, hangi kanalda? TV YAYIN AKIŞI 22 HAZİRAN: Bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler ve programlar var? Temmuz'da emekli maaşı ne kadar olacak, zam var mı? En düşük emekli maaşı kaç TL olacak? Benzine zam var mı? 22 Haziran güncel yakıt fiyatları! Motorin, LPG fiyatları ne kadar oldu? Kaya Sabancı olayı nedir? Kaya Sabancı ile Vedat Aşçı neden kavga etti? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 22 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Resmi Gazete bugün (22 Haziran) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle!
Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title