Haberler

Türkoğlu: "AK Parti, Türkiye'nin Hakiki İmaj Maker'ıdır"

Güncelleme:

Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti'nin Türk siyasi tarihindeki seyir çizgisi hakkında bir değerlendirmede bulundu.

AK Parti'nin yıllarca etkisiz koalisyon hükümetleri ile içine kapanan, ekonomik, siyasi ve sosyal krizlere teslim olan Türkiye'nin makûs talihini tersine çevirmek ve Türk milletinin iradesini siyasette temsil etmek için kurulduğunu ifade eden Türkoğlu, AK Parti'nin Türkiye'de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına inanan bir milletin, hayalleri ve umutları üzerinden yükseldiğini söyledi. Türkiye'nin AK Parti iktidarı ile birlikte 1 yıl içerisinde güven ve istikrara kavuştuğunu, kendini muktedir ve müreffeh bir ülke hedefine taşıyacak sağlam bir zemine oturduğunu dile getiren Türkoğlu; "Türkiye artık o mecalsiz ve takatten düşük bir ülke değil.

Yönetilemeyen Türkiye, Anka kuşu misali küllerinden yeniden doğmuştur. İlkemiz tam adalet ve hedefimiz tam kalkınmadır. 780 bin kilometrekaresi ile kutsal vatan topraklarını ihya etmek, inşa etmek bizim vazifemizdir ve bu aşk ile yola çıktık. AK Parti iktidarı, Türkiye'de ilklerin gerçekleştirildiği bir dönemdir. 79 senede ihracatımızın geldiği nokta; 36 milyar dolardı; AK Parti 10 senede bunun üzerine 116 milyar dolar koydu ve şimdi ihracatımız 152 milyar dolar oldu. Ve yine 79 senede milli gelirimizin ulaştığı nokta, 230 milyar dolar iken; AK Parti 10 senede bunun üzerine 542 milyar dolar koyarak milli gelirimizi 772 milyar dolara yükseltmiştir.

AK Parti iktidarına kadar 81 ilin 41'inde üniversite yoktu. 79 senede 76 üniversite kurulmuş iken, sadece 10 yıllık AK Parti iktidarı döneminde kurulan 92 yeni üniversite ile bu sayıyı 168'e yükselttik. 24 milyar dolarlık savunma sektörü modernizasyonunun % 90'ını kendi öz kaynakları ve mühendisleri ile yapan Türkiye, kendi yerli piyade tüfeğini, ALTAY tankını, FIRTINA ve PANTER adlı obüs toplarını, mayına karşı korumalı KİRPİ aracını, ANKA adlı insansız hava aracını, kendi uçak gemisini, GÖKTÜRK adında kendi savunma uydusunu yapan bir ülke konumuna yükselmiştir" dedi.

AK Parti'nin mayasını milletin attığını, hamurunu milletin yoğurduğunu, kumaşını da milletin dokuduğunu ifade eden Türkoğlu, bölgesinde lider ve dünyada söz sahibi bir Türkiye için, erdem ve adaleti yükseltmek için, Türkiye'nin aydın geleceği için AK Parti'nin Türk Milleti'ne bir kurtuluş reçetesi sunduğunu belirtti. AK Parti'nin temel hak ve özgürlüklerin önünde büyük bir barikat olarak duran OHAL'i, DGM'leri kaldırıp yeni yargı paketleri ile de adaleti mağrur kılarak, yeni bir demokratik anayasanın önsözü olan referandumla, 12 Eylül darbe anayasasına gem vurarak Türkiye'nin uluslar arası platformda gücünü ve rüştünü ispat ettiğini dile getiren Türkoğlu, AK Parti'nin Türkiye'nin hakiki imaj makerı (imaj yapıcı) olduğunu vurgulayarak Türk siyasetinde sökük bırakan cuntacıların da zihnini ve vicdanını demokrasi ipliği ile dikeceklerini söyledi.

Nazım Hikmet'in ressam Abidin Dino'ya sorduğu "bana mutluluğun resmini çizebilir misin" sorusunun, cumhuriyetin 100. yıl dönümü olan 2023 yılında, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmiş, ihracat rakamlarını 500 milyar dolar seviyesine getirmiş, kişi başına düşen milli geliri 30 bin dolar düzeyine çıkarmış bir Türkiye fotoğrafı ile cevap bulacağını kaydeden Türkoğlu; "Türk Milleti'nin milli ve manevi değerlerine, halkın ortak vicdanına radarlarını ayarlayamayan kör zihniyet sahipleri, bu ülke insanlarının istikbali adına temeli sevgi olan bir medeniyeti inşa etmekten yoksundurlar" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hacı Bayram Türkoğlu Ak Parti Ak Parti Türkiye Güncel Haberler

YouTuber Diamond Tema hakkında yakalama kararı

YouTuber Diamond Tema hakkında yakalama kararı

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

Rize'de İlçe Jandarma Komutanı, eşinin şüpheli ölümü sonrası tutuklandı

Rize'de İlçe Jandarma Komutanı, eşinin şüpheli ölümü sonrası tutuklandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title