Haberler

Trakya'da Yeni Yıl Coşkusu

Güncelleme:

Edirne'de ışıl ışıl süslenen Saraçlar Caddesi'nde toplanan 5 bin kişi, hava sıcaklığının 1 derece olmasına rağmen yeni yıla büyük bir coşkuyla girdi.

Edirne'de ışıl ışıl süslenen Saraçlar Caddesi'nde toplanan yaklaşık 5 bin kişi, hava sıcaklığının 1 derece olmasına rağmen yerel grupların sahne aldığı konserler ve havai fişek gösterileriyle yeni yıla büyük bir coşkuyla girdi. Tekirdağ'da ise vatandaşlar eğlence mekanlarını tercih ederken, Kırklareli'nde 2 bin kişi sokak partisinde yeni yıla 'merhaba' dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı, yeni yıl öncesi kentin en işlek yeri trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi'ni rengarenk süsledi. Akşam saat 22.30'dan itibaren ise caddede oluşturulan sahnede Pınar Ünlü, Özcan Aksu ve Hasan Özturan yeni yıl için konser vermeye başladı. Hava sıcaklığının 1 dereceye düştüğü gecede toplanan 5 bin kişi caddeyi doldurdu.

Müzisyenlerin üşümemesi içinde sahneye elektrikli ısıtıcılar yerleştirildi. Orkestra üyeleri konser boyunca ısıtıcıların önünde durarak soğuk havadan korunmaya çalıştı. Saatler 24.00'ı gösterdiğinde kalabalık hep bir ağızdan 10'dan geriye sayarak yeni yıla 'merhaba' dedi. Aynı dakikalarda belediye tarafından kentin 3 farklı noktasından havai fişekler atıldı.

Caddede toplananlar yeni yılın ilk dakikalarını çalınan 10'ncı yıl marşına eşlik ederek geçirdiği. Yeni yıla soğuk havaya rağmen sokakta girmeyi tercih edenler yerel grupların çaldığı şarkılarla gece geç saatlere kadar gönüllerince eğlendi.

Tekirdağ ve Çorlu İlçesi'nde belediye organizasyonu olmayınca vatandaşlar yeni yıla eğlence mekanlarında girdi.

KIRKLARELİ'NDEKİ EĞLENCELER

Kırklarelililer yeni yıla vilayet meydanında belediye tarafından organize edilen programla 'merhaba' dedi. Yerel sanatçıların sahne aldığı geceye yaklaşık 2 bin kişi katılırken, saatler 24.00'ı gösterdiğinde he bir ağızdan 10'dan geriye sayarak yeni yıl coşkusu yaşadı. 2014 yılının ilk dakikalarında belediye ekiplerince havai fişek gösterisi yapıldı. Eğlence gece geç saatlere kadar sürdü.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Edirne Belediye Başkanlığı Trakya Bölgesi Kırklareli Tekirdağ Politika Güncel Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında yaşamını yitirenlerin sayısı 12'ye yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında yaşamını yitirenlerin sayısı 12'ye yükseldi

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title