Haberler

Tayini çıkan başarılı doktor için seferberlik

Güncelleme:

Ankara'nın Keçiören İlçesi'nde İlçe Sağlık Müdür olarak görev yapan Doktor Hakan Nakiboğlu'nun Elmadağ'a İlçe Sağlık Müdürü olarak tayininin çıkması mesai arkadaşları ve çevresinde üzüntüye neden oldu. Mesai arkadaşları, Dr. Nakiboğlu için sosyal medyada imza kampanyası başlattı.

Keçiören'in sevilen doktorlarından olan ve İlçe Sağlık Müdürü olarak görev yapan Hakan Nakiboğlu, çevresinde sayılan bir doktor olarak yaklaşık 10 yıldır hizmet veriyor. İnsanlara yaklaşımı ve yardımseverliği ile bilinen Nakiboğlu, yaptığı çalışmalarıyla kısa sürede İlçe halkının güvenini ve sevgisini kazandı.

Ancak, geçtiğimiz günlerde yapılan atamalarda rotasyon gerekçesiyle tayininin Elmadağ'a çıkması ilçe halkını ve birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarını çok üzdü. Nakiboğlu'nun tayininin durdurulmasını isteyen ilçe halkından esnafına herkes sosyal medyada adeta seferberlik başlattı.

Keçiören ilçesinde 30 bine yakın aktif yeşil kart kullanıcısını baştan sona tekrar tarayarak bunlardan yaklaşın 15 bininin hak etmediği halde bu kartı kullandıklarını tespit ederek iptalini sağlayan Dr. Nakiboğlu, kurmuş olduğu ekiple madde bağımlısı birçok gencin bu illetten kurtarılıp sosyal hayata yeniden kazandırılmasına öncülük etmesiyle biliniyor.

Pandemi'nin yoğun olduğu dönemde kendisi hata iken kolunda serum olduğu halde mesai mevhumu gözetmeksizin canla başla mücadele eden Nakiboğlu, başlattığı gönüllü sosyal yardım hareketi sayesinde de sayısız yoksul vatandaşa ev eşyası, kıyafet, doğal gaz ve gıda yardımının yapılmasına vesile oldu.

Dr. Nakiboğlu'nun mesai arkadaşları ve çevresi tarafından başlatılan imza kampanyasına şimdi Sağlık Bakanlığı yetkililerinin ise nasıl cevap vereceği merakla bekleniyor. Mesai arkadaşları ise, Sağlık Bakanlığı'nın bu taleplere sessiz kalmayacağını, bir gurur tablosu oluşturan böylesine bir ender sahiplenilmenin karşısında Bakanlığın gönül inciten değil, gönül alan olacağını ümit ettiklerini söylüyorlar.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Ankara Finans Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title