Haberler

Tanzanya, Kilimanjaro Dağı'na Yüksek Hızlı İnternet Bağlantısı Sağladı

Güncelleme:

DARÜSSELAM, 17 Ağustos (Xinhua) -- Tanzanya Bilişim, İletişim ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Nape Nnauye Salı günü, Tanzanya'nın devlet telekomünikasyon firmasının, Afrika'nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro Dağı'nda ulusal geniş bant projesi aracılığıyla yüksek hızlı internet...

DARÜSSELAM, 17 Ağustos (Xinhua) -- Tanzanya Bilişim, İletişim ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Nape Nnauye Salı günü, Tanzanya'nın devlet telekomünikasyon firmasının, Afrika'nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro Dağı'nda ulusal geniş bant projesi aracılığıyla yüksek hızlı internet bağlantısı sağladığını açıkladı. Nnauye, "Bugün Kilimanjaro Dağı'nda yüksek hızlı internet iletişimini başlatıyorum. Turistler artık dağın zirvesinden dünya geneliyle iletişim kurabilirler" dedi. Bakan, Afrika'nın çatısı olarak da adlandırılan dağın deniz seviyesinden 3,720 metre yükseklikte bulunan Horombo Kamp Alanı'na yüksek hızlı internet bağlantısının devlet tarafından işletilen Tanzanya Telekomünikasyon Limited Şirketi tarafından Ulusal BİT Geniş Bant Omurgası projesi aracılığıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Bu proje, Tanzanya'da e-devlet, e-öğrenme, e-sağlık, e-ticaret ve daha fazlasının yerel ve küresel olarak uygulanmasını sağlayarak sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınma için BİT uygulamalarının kullanımını geliştirmeyi amaçlıyor. Nnauye, Ekim ayında internet bağlantısının dağın en yüksek zirvesi olan, deniz seviyesinden 5.895 metre yükseklikteki Uhuru'ya ulaşmasının beklendiğini söyledi. Tanzanya'nın önde gelen turistik yerlerinden biri olan Kilimanjaro Dağı, her yıl dünyanın dört bir yanından gelerek dağın zirvesine ulaşmaya çalışan yaklaşık 50.000 doğa yürüyüşçüsünü buraya çekiyor.

Kaynak: Xinhua / Güncel

Toros Dağları Tanzanya Afrika Güncel Haberler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 16 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban kesilirken niyet nasıl edilir, hangi salavat getirilir? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? Kurban kesmeden önce ne söylenir, nasıl tekbir getirilir? Kurbanlık keserken nelere dikkat edilmelidir? KURBAN BAYRAMI NAMAZI KILINIŞI | Kurban Bayramı namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Bayram namazına nasıl niyet edilir, kaç tekbir alınır? Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban kesilirken niyet nasıl edilir, hangi salavat getirilir? Kurban Bayramı özel sektöre 9 gün tatil mi? Kurban Bayramı tatili toplam kaç gün, 9 gün tatil kimleri kapsıyor?
Özel'den Erdoğan'ın 'İadeiziyareti hazmedemediler' sözlerine sert yanıt

Özel'den Erdoğan'ın "İadeiziyareti hazmedemediler" sözlerine sert yanıt

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title