Haberler

Suriye'nin Halep Şehrinde Depremi Yaşayanlar Korku Dolu Anları Anlattı

Güncelleme:

Pazartesi günü erken saatlerde meydana gelen ve Türkiye'nin 10 ili ile Suriye'yi sarsan yıkıcı depremin ardından, Suriye'nin Halep şehrinde halk hala şok ve panik içinde.

Pazartesi günü erken saatlerde meydana gelen ve Türkiye'nin 10 ili ile Suriye'yi sarsan yıkıcı depremin ardından, Suriye'nin Halep şehrinde halk hala şok ve panik içinde. Ülkenin kuzeyindeki Halep, depremden en kötü etkilenen yerlerden.

SES 1 (Arapça): MUHAMMAD BOUSHİ, Halepli vatandaş:

"Depremi hissettik ve korunmak için herkes kendisini sokağa attı. Binaların yıkıldığını duyunca da yardıma geldik. Siviller enkaz altından ölü ya da diri insanları çıkarmaya başladı. 37 yaşındaki ağabeyim, eşi ve üç çocuğu enkaz altında. Kendilerine cep telefonundan ulaşmaya çalışıyoruz, çalıyor ama açan yok."

SES 2 (Arapça): MAHMOUD MUHAMMAD, Halepli vatandaş:

"Sabah 04.30 sıralarında evler sallanmaya başladı, biz de uyandık ve sokağa çıktık. Bir patlama sesi duyduk, ne olduğuna bakmak için koştuk ve yardım etmeye çalıştık. Umarım enkaz altındaki herkes sağ kalabilir."

SES 3 (Arapça): MAMDOUH BAROT, Halepli vatandaş:

"Depremi hissettik ve çocuklarımızı kapıp sığınacak yer aradık. Caddeye inip bir süre bekledik. Binanın üst kısmı çöktü. Benim evim birinci kattaydı ve hala ayaktaydı. İçeriden bir şeyler almak için eve girdim ve dışarı çıktığımda büyük bir ses duydum. Biz de arkamıza bakmaya cesaret edemeden koştuk. Daha sonra oraya döndüğümüzde binanın tamamen çökmüş olduğunu gördük."

Pazartesi günü erken saatlerde Türkiye'nin güneydoğusu ve komşusu Suriye'yi sallayan şiddetli depremlerin ardından, Suriye'de en az 1.600 kişi öldü.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Halep'ten bildiriyor.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

Türkiye Suriye Güncel Haberler

Netanyahu'dan masum bebeklerin diri diri yandığı katliama skandal yorum: Trajik hata

Netanyahu'dan masum bebeklerin diri diri yandığı katliama skandal yorum: Trajik hata

Kılıçdaroğlu'ndan emeklilere yönelik çok konuşulacak sözler: Hak ediyorlar, yan kardeşim o zaman

Kılıçdaroğlu'ndan emeklilere yönelik çok konuşulacak sözler: Hak ediyorlar, yan kardeşim o zaman

2028'de Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklayan Sinan Oğan'ı sadece 48 kişi dinledi

2028'de Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklayan Sinan Oğan'ı sadece 48 kişi dinledi

Bakmadan Geçme

Adalet Bakanlığı atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı! Bugünün (28 Mayıs) kararları neler? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak mı? #9917 Okan Buruk boşandı mı, ayrıldı mı? 28 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 28 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 28 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 28 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 28 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 28 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 28 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 28 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 28 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 28 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 28 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 28 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #128680 28 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Ferdi gidiyor mu? Ferdi Kadıoğlu hangi takıma gidiyor?
Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde İstiklal Marşı'na saygısızlık yapan araştırma görevlisi açığa alındı

Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde İstiklal Marşı'na saygısızlık yapan araştırma görevlisi açığa alındı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title