Haberler

Son dakika haberleri... Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz adına düzenlenen öykü ve deneme yarışması sonuçlandı

Güncelleme:

Son dakika haberine göre Adalet Bakanlığınca Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adına düzenlenen öykü ve deneme yarışması sonuçlandı.

Adalet Bakanlığınca Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adına düzenlenen öykü ve deneme yarışması sonuçlandı.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 31 Mart 2015'te görevi başında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın hatırasının yaşatılması amacıyla "Bir ömür adalet uğruna" temasıyla düzenlenen öykü ve deneme yarışması tamamlandı.

Yarışmada 623 öykü, 475 deneme olmak üzere 1098 eser, seçici kurulda yer alan Doğan Hızlan, İbrahim Tenekeci, Leyla İpekçi, M. Fatih Andı ve Necip Tosun gibi yazarlarca dil, üslup, özgünlük bağlamında değerlendirildi.

Deneme dalında "Sorular mı İsabetli, Gözlem mi?" adlı yazısıyla Canan Olpak Koç birinci, "Adaleti Dert Edinmek" yazısıyla Nazım Taha Koçak ikinci, "İhtişamdan Taşan Hakikat" yazısıyla Aleyna Dilara Tosun üçüncü oldu.

Öykü dalında ise Akif Yıldırım "Tuz Ekmek Hakkı" öyküsüyle birinciliğe, Mehmet Açıkgöz "Çöl Ayetleri" adlı eseriyle ikinciliğe, Gül Altınok da "Sınırda" başlıklı yazısıyla üçüncülüğe layık görüldü.

Yarışmanın ödül töreninin, ilerleyen günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Selim Kiraz Adalet Bakanlığı Güncel Haberler Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Yapı Kredi'nin satışıyla ilgili iddialara Koç Holding'den açıklama var: Görüşmeler sürüyor

Yapı Kredi'nin satışıyla ilgili iddialara Koç Holding'den açıklama var: Görüşmeler sürüyor

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Emre Kartal kim, tutuklandı mı? İsmail Kartal'ın oğlu kimdir? Hulusi Belgü kimdir? Hulusi Belgü görevi ne, nereli? Yapı Kredi Bankası satıldı mı? Koç Holding'ten açıklama geldi Ben Bu Cihana Sığmazam canlı izle! 21 Mayıs ATV canlı izle! Ben Bu Cihana Sığmazam yeni bölümde neler olacak? BBCS 67. bölüm izle! #128250 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Boston Celtics Indiana Pacers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 21 Mayıs Basketbol NBA CANLI İZLE! Yapı Kredi kimin? Yapı Kredi yerli mi, yabancı mı? 21-22 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Japonya Bayan Voleybol Milli Takım kadrosu ve instagram hesapları ne? Arjantin Bayan Voleybol Milli Takım kadrosu ve instagram hesapları ne? Survivor kim kazandı? 21 Mayıs Salı Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? 21-22 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Bahar 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 21 Mayıs Bahar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Ben Bu Cihana Sığmazam 68. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 21 Mayıs Ben Bu Cihana Sığmazam yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı?
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Şarap festivali' eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Şarap festivali" eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

title