Haberler

Engellilere özel ücretsiz kuaförlük hizmeti

Güncelleme:

Bahçelievler'de yaşayan engelli vatandaşlara, şehit yakınlarına ve gazilere ücretsiz kuaförlük hizmeti veriliyor.

Bahçelievler'de yaşayan engelli vatandaşlara, şehit yakınlarına ve gazilere ücretsiz kuaförlük hizmeti veriliyor. Ayrıca bakıma muhtaç kişilerin evlerine gidilerek bu hizmetten faydalanması sağlanıyor.

Bahçelievler'de "Bahberber" isminin verildiği kuaförde ilçede yaşayan engelli vatandaşlara, şehit yakınlarına ve gazilere ücretsiz kuaförlük hizmeti veriliyor. Öte yandan bakıma muhtaç kişilerinde evlerine gidilerek bu hizmetten yararlanması sağlanıyor. Kuaföre gelecek vatandaşlar ise öncesinde randevu alıyor ve günlük 7-8 kişiyi geçmeyecek şekilde kuaföre geliyorlar. Ardından korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kuaföre gelenlerin öncelikle ateşi ölçülüyor, HES koduna bakılıyor. Daha sonra berber koltuğuna geçen kişiler, Bahçelievler Belediyesi'nin berberi tarafından ücretsiz tıraş ediliyor. Bahberber, şimdiye kadar 560 kişiye kuaförlük hizmeti verdi.

"Evde bakıma ihtiyacı olan hastalarımızı evlerinde tıraş ediyoruz"

30 yıldır bu mesleği yaptığını söyleyen Mehmet Akif Kaya, "Burası pandemiden 2 ay önce açılmıştı ama pandemiden dolayı 54 gün kapalı kaldık" 6'ncı ayın 26'sında burada ilk engelli kardeşimizi kabul ettik. Aşağı yukarı bir senedir burada hizmet veriyoruz. 560 kişiye hizmet verdik, yani bin 700 kişiyi şu ana kadar tıraş ettik. Burada önceliğimiz engelli vatandaşlarımız, randevulu sistemle geliyorlar burada hizmet veriyoruz. Sonra şehit yakınlarımız ve gazilerimize hizmet vermekteyiz. Ayrıca buraya gelemeyen evde bakıma ihtiyacı olan büyüklerimize ve hastalarımızı evlerinde tıraş ediyoruz. Burası tamamen ücretsiz engelli hiçbir vatandaşımızdan ücret talep etmiyoruz. Belediye başkanımızın bir hizmeti bu. Korona sürecinde de tüm hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Gelen ailelerde çok memnunlar bu durumdan artık güvenerek geliyorlar. Eskiden pandemiden dolayı çocuklarını kuaförlere, berberlere götüremediklerini söylediler. Ama artık buraya çok rahat getirebiliyorlar. Burada günlük 7-8 vatandaşımıza hizmet vermekteyiz" dedi.

Yüzde 70 bedensel engelli olan ve ücretsiz tıraş olmaya gelen Adem Subiti, "Buradan belediyeye çok teşekkür ederim ücretsiz tıraşımızı oluyoruz. Başkanımızın emeklerine sağlık, tıraş eden abimin de ellerine sağlık diyorum" şeklinde konuştu.

-İHA-

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Bahçelievler Koronavirüs Güncel Haberler

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Tahran, yardım için Ankara'nın kapısını çaldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereken her türlü desteği vermeye hazırız

Tahran, yardım için Ankara'nın kapısını çaldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereken her türlü desteği vermeye hazırız

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
Şampiyonluk son haftaya kaldı! Fenerbahçe, Galatasaray'ı deplasmanda 1-0 yendi

Şampiyonluk son haftaya kaldı! Fenerbahçe, Galatasaray'ı deplasmanda 1-0 yendi

title