Haberler

  Sevim Dağdelen Seçilince Türkiye 'İşbirliği'ni Feshetti

  SOL Parti Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Sevim Dağdelen, partisi tarafından Federal Meclis'teki Türk-Alman Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı'na seçildi.

  SOL Parti Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Sevim Dağdelen, partisi tarafından Federal Meclis'teki Türk-Alman Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı'na seçildi. Başkanlık partilerin meclis grupları arasındaki uzlaşma sonucu Sol Parti'ye bırakılmıştı. Dağdelen, yeni görevini Devlet Bakanı Michelle Müntefering'ten devralacak.

  Sevim Dağdelen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Federal Meclis'te en fazla eleştiren politikacılar arasında yer alıyor. Bu eleştiriler zaman zaman Türkiye'de sert tepkilerle karşılanmıştı. Dağdelen, Türkiye ile Almanya arasında samimi bir ilişkinin oluşturulmasını desteklediğini söyledi.

  YENEROĞLU'NDAN TEPKİ

  Sevim Dağdelen'in başkanlığa seçilmesinin ardından bir açıklama yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türk-Alman Parlamentolararası Dostluk Grubu ile işbirliğini 'feshettiklerini' söyledi. Dağdelen'in "PKK terör örgütünün herkes tarafından bilinen bir aktivisti" olduğunu belirten Yeneroğlu, Dağdelen'in seçilmesiyle Dostluk Grubu'nun iletişim ortağı olarak anlamını yitirdiğini belirtti.

  Yeneroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da benzer ifadeler kullanmıştı.

  Kaynak: Hürriyet / Güncel

  Recep Tayyip Erdoğan Mustafa Yeneroğlu Türkiye Politika Güncel Haberler

  Son anket yayınlandı! CHP ile AK Parti arasındaki makas iyice açılıyor

  Son anket yayınlandı! CHP ile AK Parti arasındaki makas iyice açılıyor

  Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

  Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

  Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarını artıran teklif yasalaştı

  Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarını artıran teklif yasalaştı

  Bakmadan Geçme

  Ethereum EFT onayı ne zaman, onay gerçekleşti mi? Polis tayinleri ne zaman 2024? #129300 Galatasaray seçimi ne zaman, yarın mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 24 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 24 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 24 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 24 Mayıs 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 24 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Aziz Yıldırım'ın yönetim listesinde kimler var? İşte Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu!
  İstanbul'da pastanede silahlı çatışma: 3 ölü, 5 yaralı

  İstanbul'da pastanede silahlı çatışma: 3 ölü, 5 yaralı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title