Haberler

Senegal'de Mbacke Bölgesi Daaralarına Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Gerede Belediye Başkanlığı işbirliğinde, Senegal’in Mbacke Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Daara adı verilen yatılı okullara, fiziki koşulların iyileştirilmesi kapsamında, malzeme desteğinde bulunuldu.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Gerede Belediye Başkanlığı işbirliğinde, Senegal'in Mbacke Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Daara adı verilen yatılı okullara, fiziki koşulların iyileştirilmesi kapsamında, malzeme desteğinde bulunuldu.

Daaralar, Batı Afrika'da yaygın olarak görülen çocukların yatılı olarak kaldığı ve dini eğitim gördüğü okullar olarak hizmet veriyor. Aynı zamanda bu okullarda bölgede bulunan yetimler de yatılı olarak eğitim görüyor. Devletin dini eğitim hizmetinin olmaması dolayısıyla Senegal'de yaygın olarak görülen bu okulların sabit gelir kaynakları bulunmuyor. Bu çerçevede daarlar, ihtiyaçlarını kendilerine ait tarlalarda yetiştirdikleri ürünlerle ve hayırseverlerin yardımları ile karşılayarak ayakta kalmaya çalışıyor. Özellikle Başkent Dakar dışında faaliyet gösteren daaraların fiziki kapasitelerinde eksiklikler bulunmakta olup bu okullarda çocukların sağlığını olumsuz yönde etkileyecek koşullarda eğitim veriliyor.

Bu kapsamda, Gerede Belediye Başkanlığı'nın, kardeş belediyecilik kapsamında Mbacke Bölgesi'ne gerçekleştirdiği ziyaret esnasında, eğitim kurumları ve yetimhanelerin ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla yaklaşık 300 öğrencinin yatılı olarak eğitim gördüğü 5 daaraya yardım desteğinde bulunuldu. TİKA koordinasyonunda temin edilen eğitim ve yatakhane malzemeleri, elbise, ayakkabı, temizlik ve gıda malzemeleri düzenlenen törenle daara yetkililerine teslim edildi.

Törene Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Mbacke Belediye Başkanı İbrahima Gueye, yardım desteğinde bulunulan daara yetkilileri ve TİKA yetkilileri katıldı. Gerede Belediye Başkanı Baygın törende yaptığı açıklamada, ziyaret edilen daralardan ve eğitim koşullarından çok etkilendiklerini söyledi. Gerede Belediye Başkanı Baygın, temin edilen malzemelerin daraların eğitim ve yaşam koşullarının iyileştirilmesine sağlayacağı katkıdan dolayı duydukları memnuniyetini dile getirdi. Mbacke Belediye Başkanı Gueye ise daraların hizmet koşullarının geliştirilmesine yönelik yardımlarından dolayı TİKA ve Gerede Belediyesi'ne teşekkürlerini iletti. Tören, yapılan konuşmaların ardından malzemelerin teslimi ile sona erdi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Senegal Afrika Gerede Politika Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title