Haber : Şehit Uzman Onbaşı Osman Kaya'nın Babaevinde Yas Var - Haberler

Haberi Paylaş

Şehit Uzman Onbaşı Osman Kaya'nın Babaevinde Yas Var

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Şehit evine Türk bayraklarının asılması Şehidin Babası Aleattin Kaya' nın evinden görüntü Şehidin Babası Aleattin Kaya'nın yolda açıklamaları Diyarbakır'daki terör saldırısı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan uzman onbaşı Osman Kaya'nın babaevinde yas var Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Özel Harekat Birliğinde görevli uzman onbaşı Osman Kaya'nın (24) Van'daki babaevine acı haber ulaştı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

Şehit evine Türk bayraklarının asılması

Şehidin Babası Aleattin Kaya' nın evinden görüntü

Şehidin Babası Aleattin Kaya'nın yolda açıklamaları

Diyarbakır'daki terör saldırısı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan uzman onbaşı Osman Kaya'nın babaevinde yas var

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Özel Harekat Birliğinde görevli uzman onbaşı Osman Kaya'nın (24) Van'daki babaevine acı haber ulaştı.

İlçe garnizon komutanlığında görevli askerler, şehidin Erciş ilçesine bağlı Vanyolu caddesindeki babaevine giderek Kaya'nın şehit olduğu haberini iletti.

Kürtçe ve Türkçe ağıtların yükseldiği evde, oğlunun şehit haberiyle adeta yıkılan baba Alaattin Kaya, oğlunun mesai arkadaşları ve yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi.

Haberi alan yakınları da şehidin Türk Bayraklarının asıldığı babaevine geldi.Evine gelen askerlerin oğlunun şehadet haberini ilettiğini söyleyen Kaya, "Yapacak bir şey yok. Allah rahmet eylesin" dedi.

Kaya, oğluyla en son dün gece telefonda konuştuğunu belirterek, "Mesaj atmıştı bana, hiçbir sorunun olmadığını yazıyordu. Sabah da girdiği çatışmada şehit olduğunu öğrendim. Gece geç saatlerde konuştuğumuz zaman da gülüyordu. İzne gelecekti neden geç kaldığını, gelmediğini sordum. 'Yanımda evli arkadaşlarım var, onlar izne gitti dönüşlerini bekliyoruz. 4-5 gün sonra kapını çalar sürpriz yaparım' dedi. Oğlumun kaderinde bu varmış. Allah'ın takdiri" ifadesine yer verdi.

AA / Güncel

Diyarbakır Osman Kaya Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title