Haberler

KYK yurtları emeklilere açılıyor! 1 ay boyunca bedava olacak

Güncelleme:

Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar, bir aylık dönemde emeklilerin ücretsiz kullanımına açılacak.

Artan enflasyon ve hayat pahalılığının altında ezilen emekliler için kolları sıvayan hükümet, Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtları bir aylık dönemde emeklilerin ücretsiz kullanımına açacak.

BAKAN IŞIKHAN AÇIKLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'nda düzenlenen Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması programında açıklamalarda bulundu. Işıkhan, Emeklilere yönelik yeni hizmetlerin hayata geçirilmesinde birçok paydaşın desteği olduğunu dile getirerek Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtların, bir aylık dönemde emeklilerimizin ücretsiz kullanımına açılacağını söyledi. Bakan Işıkhan, konuyla ilgili açıklamasında "Paydaşlarımızla görüşmelerimiz neticesinde netleşen desteklerin bir kısmını sizlerle paylaşmak isterim. Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar, bir aylık dönemde emeklilerimizin ücretsiz kullanımına açılacak" dedi.

"YÜZDE 15 İNDİRİMLİ FAYDALANABİLECEK"

Bunun yanında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki tesisleri ücretsiz olarak tüm emeklilere açma kararı aldıklarını ifade eden Işıkhan, "Emeklilerimiz tüm illerde yer alan kamuya ait misafirhane, öğretmenevleri, sosyal tesis ve konukevlerinden tıpkı kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabilecek. Sendikalarımızın misafirhanelerinde ve sosyal tesislerinde emeklilerimize özel indirimler sağlanmaktadır" ifadelerini kullandı.

"ÖZEL EMEKLİ PAKETİ OLUŞTURULDU"

Emeklilerin artan telefon faturaları için de bir çalışma yaptıklarını belirten Bakan Işıkhan, "PTTcell tarafından emeklilere özel Emekli Paketi oluşturuldu. PTT Kargo'da emeklilere özel indirim sağlanıyor. TCDD'de yıl boyunca emekliler için ana hat trenlerinde yüzde 10 indirim sağlandı. YÖK ile yapılan işbirliği kapsamında Kuşaklararası Dayanışma ve Aktif Yaşlanma temelli 3. Yaş Üniversitesini yaygınlaştırıyoruz. Ayrıca yerli ve milli ödeme sistemimiz olan Troy ile bankalarla yaptığımız protokol çerçevesinde emekli kartları aracılığıyla fatura ödemelerinde, eczane ve market harcamalarında belirlenen üst limit dahilinde, giyim mağazalarında indirimler tanımlanacak" şeklinde konuştu.

"KIYMETLİ EMEKLİLERİMİZİN BEKLENTİLERİNİ BİLİYORUZ"

Yeni SGK hizmet modeliyle, emeklilerin toplumda aktif olarak yer aldığı, hatta katma değer üretebildiği bir sistemi hedeflediklerini belirten Bakan Işıkhan, bakanlıklar ve kurumlarla görüşmeleri sürdürdüklerini, daha pek çok yeniliği emeklilere ulaştırmayı planladıklarını kaydetti. Işıkhan, emeklilerin daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir emeklilik dönemi geçirebilmeleri için çalışmaya devam edeceklerini bildirerek, "Kıymetli emeklilerimizin beklentilerini çok iyi biliyoruz. Şuna emin olun, 12. Kalkınma Planı hedeflerimize ve Orta Vadeli Program'a bağlıyız. Titiz ve disiplinli şekilde yürütülen ekonomi politikasıyla beklentilerinizi karşılayacak, refahlarınızı kalıcı şekilde artıracak duruma gelmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Haberler.com / Yaşam

Yurtlar Kurumu Emekli Zammı Yaşam Ekonomi Güncel Haberler

Depozito İade Sistemi başlıyor! İadesi yapılacak her şişe için ödenecek rakam da belli

Depozito İade Sistemi başlıyor! İadesi yapılacak her şişe için ödenecek rakam da belli

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Benzine ve motorine kontak kapattıracak zam

Benzine ve motorine kontak kapattıracak zam

Dizi setine silahlı saldırı! Cengo rolüyle tanınan Cengizhan Yurdutek başından yaralandı

Dizi setine silahlı saldırı! Cengo rolüyle tanınan Cengizhan Yurdutek başından yaralandı

500

Yorumlar (85)

Doğrucu:

Diyanet lüks içinde yaşasın emekliler kapı kapı beleş yer arasın, bunlar kendine müslüman diyor birde

606
76
yanıtYanıtla
Mevlüt Türe:

Bunlar kulaklarını gözlerini kiraya vermişler. Hala dalga geçiyorlar Evden dışarı çıkamayan emekli seçimde ğüle oynaya sandığa gidecek.Yurtları bedava yapın ,trenleri indirimli yapın Vesselam.

yanıt243
yanıt13
semson 12:

o yurda ulaşmak için ulaşım parasıyla günlük gıdasını alır

yanıt254
yanıt18
dikduran adam:

sen müslüman değilsin diye kıskanma

yanıt20
yanıt209
Doğrucu:

Ahh be keşkeee olmasaymışım keşkeeeeeee

yanıt43
yanıt18
Sedat Açıkgöz:

KYK yurdunda emekli ne yapacak, ahiret sınavına mı hazırlanacak

510
13
yanıtYanıtla
Murat Yıldırım:

Çok iyi yorum :)

yanıt160
yanıt7
Sezgin Sezgin:

Evini bırakıp iki katlı ranzada yatmaya gidecek....bu kadar çile az daha çok çekelim diye

yanıt162
yanıt7
Naim Dağlar:

yav bir ay yurtta beles kalsa ne olur kalmasa ne olur kardeşim bunlar nasil onemsiz, sacma, etkisiz icraatlar. yaptik mi emekliler icin bir seyler yaptik mantigiyla her zamanki goz boyama politikaları. hesapların üzerinde de elbet büyük hesap vardır.

360
13
yanıtYanıtla
Ömer:

Emekliler yılında emekliler coşmaya başladı. Her hizmet bedva. Yaparsa Erdoğan yapar.

56
209
yanıtYanıtla
Tüm 85 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title