Haberler

Sağlık Sen Genel Başkanı Memiş: "Emeğin İtibarsızlaştırılmasına İzin Vermeyeceğiz"

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarını ve saygınlığını koruma vebalini iliklerine kadar hisseden bir sendika olduklarını, Hakk’ın itibarını kazanan bu emeği hiç kimsenin itibarsızlaştıramayacağını söyledi.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarını ve saygınlığını koruma vebalini iliklerine kadar hisseden bir sendika olduklarını, Hakk'ın itibarını kazanan bu emeği hiç kimsenin itibarsızlaştıramayacağını söyledi.

Sağlık-Sen tarafından düzenlenen Teşkilat Eğitim Toplantıları'nın ikincisi Afyonkarahisar'da yapılıyor. Toplantıya Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici ve Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven de katıldı. Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Memiş, devletin şefkat elini temsil eden sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorumluluklarını layıkıyla yerine getirdiği gibi, devletin de onlara karşı devlet olmanın gereğini yerine getirmesi gerektiğini ve adil, güvenli çalışma şartlarını sağlaması gerektiğini kaydetti.

İŞ GÜVENCESİNİN ALINMASININ KARŞISINDA İLK ÖNCE MEMUR-SEN DURACAKTIR

Çalışanlara güvenli iş koşulları sağlanması gerekirken, memurun iş güvencesinin tartışılmasını, çok büyük bir haksızlık ve ayıp olarak gördüğümüzü belirten Memiş, "Yıllardır 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun çalışan hakları ve özgürlüklerini kısıtladığını, kamu çalışma sisteminin işleyişine dar geldiğini seslendiren bir sendikayız. 'Gelin 657'yi daha hakkaniyetli ve özgürlükçü bir yapıya kavuşturalım. Devlete yakışan, çalışanlarına, daha adil ve insani koşullar sağlamaktır' dedik. Bugüne kadar buna yanaşmayıp, 'memurun elinden iş güvencesini alacağız' dediğinizde, bunun karşısında ilk önce Memur-Sen duracaktır, bundan da hiç kimsenin endişesi olmasın" şeklinde konuştu.

'Memurlar çalışmıyor' iddiasının koca bir yalan olduğunu da söyleyen Memiş, memuru çalıştıracak yönetim ve vizyon ortaya koyamayan bürokratik oligarşinin attığı bir yalana kamu çalışanlarının kurban edilmesine izin vermeyeceklerini dile getirdi.

ZULME KARŞI DEĞERLİ BİR DURUŞ SERGİLEDİK

Hak'tan aldıkları ilhamla haksızlığa karşı, zulme karşı değerli bir duruş sergilediklerini de söyleyen Memiş, ülkemiz ve bölgemiz üzerindeki oyunları hep birlikte gördüklerini, birlik, kardeşlik ve mefkuremizi yok etmek için en kirli, en vahşi planların sergilendiğini kaydetti. 'Şeytanı bile şaşkınlığa uğratacak katliamlar yaşanıyor.' diyen Genel Başkan Memiş, masum insanları öldüren maşa örgütler üzerinden dinimiz ve inançlarımızın karalandığını ifade etti.

Şimdi yarınları kazanmanın zamanı olduğunu söyleyen Memiş, yarınları kazanmak için dünü, millet ve hakikat düşmanlarını, sömürü düzeninin devamı için fitne üretenleri, ülkesinin geleceğini küresel güçlere peşkeş çekenleri unutmayacağımızı belirterek, bu zor günlerde, milletin birlik mayası ve sağduyusu olmaya devam edeceğimizi kaydetti.

YENİ TÜRKİYE, YENİ ANAYASA

Konuşmasında yeni anayasa talebini de dile getiren Memiş, "Yeni Türkiye diyoruz. İnsan merkezli, medeniyet köklerimizi yansıtan yeni Anayasa istiyoruz. Türkiye'yi kuşatan 80 yıllık sömürü düzenini, böl parçala yönet politikalarını tarihe gömmeye kararlıyız." Dedi.

Bugünün 17-25 Aralık kumpasçılarının 28 Şubat döneminde de manşetlerinden 'hükümet istifa' çağrıları yaparak, mili iradeyi hançerlediklerini hatırlatan Memiş, daha sonra şunları kaydetti: "Devletimizi ve milletimizi kuşatan vesayetçilerin, darbecilerin en ahlaksız yöntemlerle değişime direndiğine, Türkiye'nin milli hedeflerini sabote ettiğine şahit olduk. Şimdi küresel şer odakları, 35 yıl ülkemizin başına bela ettikleri terörü, kabuk değiştirerek bir kez daha karşımıza çıkarıyorlar. Canlı bombalarla istikrarımızı tehdit etmeye, milletimize korku vermeye çalışıyorlar. Demokratik kazanımlarımızı, ekonomik ve sosyal kazanımlarımızı, her şeyden önemlisi kadim medeniyet hamlelerimizi dinamitlemek istiyorlar. Ancak bugün karşılarında onuru için direnen bir millet var. Allah'a şükür son 13 yılda sergilediği ferasetle milletimiz, tuzaklara düşmüyor. Memur Sen ve Sağlık Sen'in öncülüğünde milletimiz Yeni Türkiye idealine sahip çıkıyor. Evet; inançlıyız ve kararlıyız… Türkiye bir daha asla kendisine elbise biçilen bir ülke olmayacak."

ONURLU BİR MESLEĞE SAHİBİZ

PKK terör örgütü ve bu yaptıklarına destek veren başta kaleminden kan damlayan akademisyenler olmak üzere tüm terör destekçilerini de lanetleyen Memiş, Cizre, Nusaybin ve Mardin'e giderek, sağlık çalışanlarına destek ziyaretlerinde bulunduğunu da hatırlattı. Bu ziyarette, sağlık çalışanlarının nasıl onurlu bir mesleğe sahip olduğunu bir kez daha gördüğünü belirten Memiş, eşsiz bir fedakarlık ve sorumluluk örneği sergilendiğini dile getirdi.

Önümüzdeki dönemde daha adil bir döner sermaye sistemi için mücadele edeceklerini belirten Metin Memiş, "Uzun süredir mücadelesini verdiğimiz ek ödemelerin emekliliğe yansıması talebimizi mutlaka hayata geçireceğiz. Vekil ebelerimizin, kamu dışı aile sağlığı çalışanlarımızın kadroya alınmasının, Sosyal hizmet çalışanlarımızın ve üniversite hastaneleri çalışanlarımızın taleplerinin takipçisi olacağız. Her birimiz, sağlık ve sosyal hizmet alanında uygulanan politikaları denetleyebilen, doğru ve hakça politikalar geliştirebilen bir birikime sahip olacağız. İşyerlerimizde, hem çalışma koşullarını hem de hizmet üretim koşullarını daha iyi nasıl geliştirebileceğinin arayışı içinde olacağız" şeklinde konuştu.

MEMUR-SEN'DE 1 MİLYON, SAĞLIK-SEN'DE 250 BİN ÜYE

Memiş konuşmasının sonunda, teşkilatımızın azmi, gayreti ve fedakarlığı sayesinde MEMUR-SEN ailesinin 1 milyon hedefine, SAĞLIK-SEN ailesinin de 250 Bin üye hedefine ulaşmayı arzu ettiğini söyledi.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner de, sağlık hizmetlerinin sunumunda fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Çalışanların enerjisinin, halkımızın duasına ve devlet hizmetlerine olumlu olarak yansıyacağını ifade eden Vali Güner, hizmetlerin daha iyileştirilmesine yönelik düzenlenen bu çalışmalardan dolayı Sağlık-Sen'e de teşekkür etti. Afyonkarahisar'ın, çevre illere de hizmet veren bir sağlık merkezi haline geldiğini söyleyen Vali Güner, özellikle fizik tedavi alanında sunulan hizmetlerin Afyonkarahisar'ı cazibe merkezi haline getirdiğini kaydetti.

Programda ayrıca, uzaktan eğitim programımızı bitiren temsilcilere sertifikaları Genel Başkan Memiş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

Teşkilat eğitim programı, daha sonra Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek ve Hukuk Müşaviri Özlem Titrek'in toplu sözleşme kazanımları ve mevzuat konusundaki sunumu ve soruları cevaplandırmasıyla sürecek.

Eğitim programının öğleden sonraki bölümünde ise, SASAM İşgücü Politikaları ve Sendikal Haklar Direktörü Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın "Dünyada ve Türkiye'de Sendikacılık ile Değerler Sendikacılığı" Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mustafa Bostancı 'sosyal medya', Eğitim Uzmanı Rahim Aladağ da, sendikal temsil ve kişisel iletişim ve gelişim konularında sunum yapacak. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Metin Memiş Memur Sen Türkiye Politika Güncel Haberler

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title