Haberler

Piknikçilerin Kirlettiği Koyu, Hükümlüler Temizledi

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde denetimli serbestlik kapsamında takibi yapılan 30 hükümlü Büyük Boncuklu Koyu'nda çevre temizliği yaptı.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde denetimli serbestlik kapsamında takibi yapılan 30 hükümlü Büyük Boncuklu Koyu'nda çevre temizliği yaptı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmada kamyonet kasası dolusu çöp toplandı.

Fethiye Kaymakamlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı ile Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) işbirliğinde 'Temiz Plaj, Temiz Çevre İçin Biz de Varız Projesi' başlatıldı. Proje kapsamında Büyük Boncuklu Koyu'na gelen 30 hükümlü eldiven giyip maske takarak temizliğe başladı.

Koydaki çöplerin 'Çevreni temiz tut, geleceğini koru' yazılı tabelanın çevresinde yoğunlaşması dikkati çekerken, 1 saat süren çalışma sonucu 1 kamyonet kasası dolusu çöp toplandı.

'TURİZMİN EN BÜYÜK SORUNU KİRLİLİK'

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık da koya gelerek projeye destek verdi. Turizmin en büyük sıkıntılarından birinin kirlilik olduğunu anlatan Kaymakam Çalık, vatandaşlara uyarılarda bulundu. İnsanların gelecek nesilleri de düşünerek çevreyi temiz kullanmaları gerektiğini belirten Kaymakam Çalık, "Çevreyi bozmadan, kirletmeden, kullanalım. Doğayı yaratıldığı gibi bırakırsak en faydalı hali o olacaktır" dedi.

'ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK'

Denetimli Serbestlik Kanunu hükümleri kapsamında takibi yapılan hükümlülerde çevre duyarlılığı oluşturmayı amaçladıklarını aktaran Başsavcı Veli San da "Koyu temizlemek bizim için önemliydi. Ancak asıl önemli olan, hükümlülerimizde çevre bilinci oluşturmak. Bundan sonraki yaşamlarında çevreyi kirletmeme, çevreyi temiz tutmak adına hükümlülere bir şeyler kazandırabilirsek, çevredeki insanlara bilinç kazandırabilirsek, projemiz başarılı olmuş demektir" diye konuştu.

- Muğla

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Başsavcılığı Ekrem Çalık Fethiye Muğla Güncel Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title