Haberler

Mustafa Yeneroğlu'ndan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na: "Rusya ile 2. Parti S-400 Alımı Konusunda Yeni Bir Sözleşme Yapılmış Mıdır?"

Güncelleme:

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Rus basınında yer alan ikinci parti S-400 alımıyla ilgili iddiaları TBMM gündemine taşıdı. Yeneroğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na “Rusya ile 2. parti S-400 alımı konusunda yeni bir sözleşme yapılmış mıdır? NATO füze ve hava araçlarını etkisiz hâle getirme özelliğine sahip Rus hava savunma sistemlerinin Türkiye’de konuşlanmasının üyesi olduğumuz NATO ve dost ülkeler tarafından nasıl algılanacağı düşünülmüş müdür” diye sordu.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Rus basınında yer alan ikinci parti S-400 alımıyla ilgili iddiaları TBMM gündemine taşıdı. Yeneroğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na "Rusya ile 2. parti S-400 alımı konusunda yeni bir sözleşme yapılmış mıdır? NATO füze ve hava araçlarını etkisiz hale getirme özelliğine sahip Rus hava savunma sistemlerinin Türkiye'de konuşlanmasının üyesi olduğumuz NATO ve dost ülkeler tarafından nasıl algılanacağı düşünülmüş müdür" diye sordu.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Rus basınında çıkan ikinci parti S-400 alım iddialarıyla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi. Yeneroğlu, şu soruları yöneltti:

"S-400'LERİN YENİ TEPKİLERE VE YAPTIRIMLARA YOL AÇABİLECEĞİ HESAPLANMIŞ MIDIR?"

Rusya ile 2. parti S-400 alımı konusunda yeni bir sözleşme yapılmış mıdır?

S-400 alımına dair yeni bir sözleşme imzalanmamış olsa bile sözleşme kapsamında S-400'lerin teknik sistemlerinin kurulumuna dair tedarik sürecinin ilerletilmesinin yeni tepkilere ve yaptırımlara yol açabileceği hesaplanmış mıdır?

Rusya ile S-400 sistemlerinin kullanıma hazır hale getirilmesi sürecinin işletilmesi durumu F-16 ve diğer Amerikan modernizasyon kitleri alımımızı etkiler mi?

Geçtiğimiz birkaç yılda Rusya'nın askeri konvoyumuzu vurduğu ve onlarca askerimizi şehit ettiği, Kırım'ı ilhak ettiği, halihazırda Ukrayna'yı işgal ettiği ve bu ülkeyle savaş halinde olduğu göz önüne alındığında; NATO füze ve hava araçlarını etkisiz hale getirme özelliğine sahip Rus hava savunma sistemlerinin Türkiye'de konuşlanmasının üyesi olduğumuz NATO ve dost ülkeler tarafından nasıl algılanacağı düşünülmüş müdür?

Kaynak: ANKA / Güncel

Mustafa Yeneroğlu Mevlüt Çavuşoğlu Rusya Haberler

TBMM'den Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne acil toplanma çağrısı: Refah saldırısı durdurulmalı

TBMM'den Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne acil toplanma çağrısı: Refah saldırısı durdurulmalı

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bittin Sen filmi oyuncuları kim, konusu ne? Bittin Sen filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Rekabet Kurumu'ndan beyaz et firmalarına ceza! Hangi firmalar ceza aldı, neden ceza aldılar? Hansi Flick kimdir, kaç yaşında? Barcelona'nın yeni teknik direktörü kim? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? İlk Hababam Sınıfı kaç yılında çekildi? #128250 ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! SON DAKİKA: Az önce deprem mi oldu? Deprem nerede oldu, kaç şiddetinde oldu? AFAD/Kandilli Rasathanesi Deprem İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Avrupa'da sokak hayvanları ne yapılıyor? Avrupa'da köpek sorunu nasıl çözüldü? 30 Mayıs Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 30 Mayıs burç yorumları nedir? Gülşah Çomoğlu hangi dizilerde oynadı? Gülşah Çomoğlu hangi filmlerde, projelerde yer aldı? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 29 Mayıs günün maçları nereden izlenir? Yeni müfredatta matematik dersi seçmeli mi olacak? Hangi sınıflarda seçmeli olacak? Atatürk Üniversitesi ATA AÖF Bahar dönemi final sınavları ne zaman, saat kaçta?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Meloni'yi aradı: Filistin'i tanıyın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Meloni'yi aradı: Filistin'i tanıyın

title