Haberler

Minikler Expo 2016'ya Asırlık Zeytin Dikti

İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında EXPO 2016 Antalya sergi alanına Vali Muammer Türker'le birlikte 500 yıllık zeytin ağacı dikerek can suyu veren Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri, 'doğayı sevelim' mesajı verdi.

İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında EXPO 2016 Antalya sergi alanına Vali Muammer Türker'le birlikte 500 yıllık zeytin ağacı dikerek can suyu veren Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri, 'doğayı sevelim' mesajı verdi.

2015-2016 Eğitim öğretim yılının başlangıcı ve İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında, Aksu'daki EXPO 2016 Antalya Sergi alanında ağaç dikimi gerçekleştirildi. Etkinliğe katılmak üzere alana gelen Vali Muammer Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, VIP binası önünde EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan ile Genel Sekreter Yardımcıları Mücahit Şengül ve Rıdvan Mescioğlu tarafından karşılandı. Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri ise Vali Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Gülay'a çiçek sundu.

500 YILLIK ZEYTİN AĞACI

Vali Türker ile yaşları 4 ile 5 arasında değişen 20 anaokulu öğrencisi, daha sonra EXPO Tepesi yamacında İzmir'den gelen ve transplantasyon yöntemiyle EXPO 2016 sergi alanında yeniden hayat bulan 500 yıllık zeytin ağacına minik küreklerle toprak attı. Vali Türker, isim tabelasını ağaca bağladıktan sonra öğrencilerle birlikte ağaca can suyu verdi.

Yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin çaldığı gün böylesi anlamlı bir etkinliğin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Türker, Diktiğimiz ağaç, İzmir'den buraya getirildi ve 500 yaşında. Yani 500 yıldır İzmir'de yaşayan bir ağaç bugünden itibaren EXPO'da yaşamaya devam edecek. Ama EXPO'ya zaten toplamda 25 bin civarında ağaç dikilecek. Burada ağaçlarımız çocuklarımızla birlikte yaşamaya devam edecek dedi.

EXPO'nun temasının 'Çiçek ve Çocuk' olduğunu da hatırlatan Vali Türker, Yani bitkiyle, tabiatla, böcekle, tabiat adına ne varsa hepsiyle çocuklarımızın haşır neşir olmasını sağlayacak bir tema seçilmiş bir durumda. ve buraya en fazla yakışacak olan temalardan bir tanesi de bizatihi bu çocuklarımızın kendisi diye konuştu.

Vali Türker, ağaç dikiminin ardından çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Halide Edip Adıvar Muammer Türker Antalya İzmir Politika Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title