Haberler

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı ile görüştü

Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Dogdurkul Kendirbaeva ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye ile Kırgızistan arasındaki eğitim iş birliğinin geliştirilmesi konuşuldu.

MİLLİ Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Dogdurkul Kendirbaeva ile bir araya geldi.

Görüşme, bakanlıkta gerçekleşti. Bakan Tekin, Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Kendirbaeva'yı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk dünyasıyla eğitim alanındaki iş birliklerini çok önemsediklerini belirtti. Tekin, bu kapsamda Türkiye ile Kırgızistan arasındaki eğitim iş birliğini de geliştirmek istediklerini söyledi. Tekin, iki ülkenin toplumsal yapı itibarıyla benzer olduğuna işaret ederek, eğitim sistemleri toplumsal yapıyla örtüştüğü sürece başarılı sonuçlar elde etmenin kaçınılmaz olduğunu ve Türkiye Maarif Vakfı'na bağlı okulların Kırgızistan'da iyi bir eğitim öğretim hizmeti sunduğunu ifade etti.

Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Dogdurkul Kendirbaeva ise Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, Türkiye ile eğitim alanındaki mevcut ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra yeni iş birlikleri için çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Türkiye'nin eğitim alanındaki tecrübesini yakından takip ettiklerini de belirten Kendirbaeva, Kırgızistan olarak bu tecrübeden faydalanmak istediklerini vurguladı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Milli Eğitim Bakanı Kırgızistan Yusuf Tekin Türkiye Eğitim Güncel Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

Miçotakis bir kez daha resti çekti: Türkiye'yi ilgilendirmez

Miçotakis bir kez daha resti çekti: Türkiye'yi ilgilendirmez

Bakmadan Geçme

Konferans Ligi Şampiyonu Şampiyonlar Ligi'ne gidiyor mu? Limon FC olayı ne, Limon FC maçında ne oldu? #129300 30 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 30 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Mourinho ne zaman İstanbul'a geliyor? Aziz Yıldırım transferi bitirdi Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 30 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #129300 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title