Haberler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter, MHP İstanbul 1. Bölge İstişare Toplantısı'nda konuştu (2)

Güncelleme:

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın aday olamayacağı ile ilgili iddiada bulunanlar, görüş paylaşanlar, demokrasi yobazıdır, hukuk tanımaz gafillerdir, demokrasi karşıtlarıdır.

Mhp Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın aday olamayacağı ile ilgili iddiada bulunanlar, görüş paylaşanlar, demokrasi yobazıdır, hukuk tanımaz gafillerdir, demokrasi karşıtlarıdır." dedi.

Yönter, Üsküdar Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi'nde İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen MHP İstanbul 1. Bölge İstişare Toplantısı'na katıldı.

Yönter, istişare toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada, 10 Mart itibarıyla seçim takviminin işlemeye başlayacağını, MHP olarak Türkiye'nin her yerinde bütün vatandaşları kucaklayarak seçimlere yönelik çalışmalarını azimle yürüteceklerini söyledi.

İstanbul 1. Bölge'nin 14 ilçeden oluştuğunu, tüm teşkilat üyelerinin şu anda sahada olduğunu anlatan Yönter, seçimlerde MHP'nin en yüksek sayıda milletvekili sayısını çıkaracağına inancını dile getirdi.

Cumhur İttifakı'nın TBMM'de anayasayı değiştirecek nitelikli çoğunluğa ulaşacağını belirten Yönter, "Biz Cumhur İttifakı olarak 400 milletvekili sınırını da aşacağız. İstanbul genelinde bütün tahminleri ters köşe yapacağız. Aleyhimize kurgu yapan, plan yapan, proje üreten, Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik karalama kampanyaları düzenleyen FETÖ'cüler, hainler, bütün Türk düşmanları, içimizde yerli, yabancı işgal cephesinin elemanları başaramayacak." dedi.

"Cumhur İttifakı, Türkiye Yüzyılı'nın mimarıdır"

Milliyetçi Hareket Partisinin "kaynaşmanın, kucaklaşmanın ve kardeşliğin adresi" olduğunu ifade eden Yönter, şöyle devam etti:

"Cumhur İttifakı, Türkiye Yüzyılı'nın mimarıdır ve öyle olacaktır. 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde bir yanda zillet diğer yanda milletin haysiyeti seçime girecek. ya haysiyetten yana oy kullanacağız ya zilletten. ya 'Yurdum' diyeceğiz, ya 'Yokum' diyeceğiz. ya varlık mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz ya da Allah muhafaza tarihsel varlığımıza büyük bir darbe alacağız."

İzzet Ulvi Yönter, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 29 Ocak 2023 Pazar günü Amasya'da miting gerçekleştireceğini hatırlattı.

14 Mayıs'ta yeni bir demokrasi zaferine hep birlikte imza atacaklarını kaydeden Yönter, şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilecek. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın aday olamayacağı ile ilgili iddiada bulunanlar, görüş paylaşanlar, demokrasi yobazıdır, hukuk tanımaz gafillerdir, demokrasi karşıtlarıdır, milli iradeden ödü patlayan Türkiye karşısında birikmiş husumet cephesidir. Biz bunlara aldırış etmiyoruz, bizim adayımız belli, kararımız net. Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı adayımızdır ve Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta da cumhurbaşkanı seçilecektir. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde mevcut milletvekili sayısını katbekat yükseltecektir. Gayemiz bu, gayretimiz bu, hedefimiz bu, amacımız bu, ulaşacağımız, Allah'ın izniyle zirve noktası da bu. Çünkü biz bunu hak ediyoruz."

Konuşmanın ardından basına kapalı devam eden toplantıya, MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, bazı milletvekilleri, MYK üyeleri, partililer ve birinci bölge ilçe başkanları katıldı.

İzzet Ulvi Yönter buradaki programın ardından Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde Sultanbeyli İlçe Başkanlığınca düzenlenen üye katılım törenine geçti.

Burada konuşan Yönter, bugünün mutlu ve güzel bir gün olduğunu belirterek, "Bugün aramıza yeni katılan hanımefendiler, beyefendiler, kardeşlerimiz, dava arkadaşlarımız var. Nereden? İYİ Parti'den, Zafer Partisinden, Gelecek'ten, Deva'dan ve diğerlerinden... Hoş geldiniz." dedi.

Konuşmanın ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter partiye katılanlara rozetlerini taktı.

Kaynak: AA / Güncel

İzzet Ulvi Yönter Demokrasi İstanbul MHP Güncel Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title