Haberler

Meram Belediyesi tarafından ilçenin farklı noktalarında 10 okulun bahçesine halı saha kazandırıldı

Güncelleme:

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çocuk ve gençlerin daha sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini dert edindiklerini belirterek 6 okulun daha halı sahasına kavuşacağının müjdesini verdi.

Meram Belediyesi, toplumun her kesimine yönelik gerçekleştirdiği yatırımlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş'un girişimleriyle ilçenin farklı noktalarındaki çocuk ve gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için 10 okulun bahçesine futbol halı sahası kazandırıldı. Halı sahaların açılış töreni temsili olarak Ali ulvi Kurucu Mahallesi Ali Yaman Ortaokulu'nda gerçekleştirilirken programa Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Bilal Yavaş, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, muhtarlar, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

"SPORU TEŞVİK EDECEK PROJELERE İMZA ATILIYOR"

Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Bilal Yavaş, kurumlarla iş birliği yaparak sporun toplum hayatına yerleşmesi için önemli projelere imza atıldığını kaydederek şunları söyledi; "Biz her zaman şunu söylüyoruz; insanlar eğitimin içerisinde kontrol edilir ve korunur. Ama eğitimin içerisinde de insanların hayata dair kazanımlarını artıracak faaliyetler, spor ve sanat faaliyetleridir. Belediye başkanımıza bu konuda teşekkür ediyoruz. Birçok alanda da beraber çalışma fırsatı da buluyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile sporu teşvik etmek amacıyla güzel projelere imza atıyoruz. Böyle bir güzel imkanın gençlerimize, geleceğimize yatırım olarak sunulmasından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu projelerin devam etmesini diliyoruz"

"SADECE AKADEMİK BAŞARI DEĞİL, SANATSAL, KÜLTÜREL VE SPORTİF FAALİYETLER DE ÇOK DEĞERLİ"

Eğitimin insanın hayatının her alanında olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise, "Bir taraftan akademik başarı için çalışırken, diğer taraftan sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif başarılar üzerine yoğunlaşıyoruz. Konya'da bulunan tüm belediyeler, STK'lar, resmi kurumlar birlikte iş birliği içerisindeyiz. Birlikte çalışmaktan da Konya kazanıyor. Belediyelerimiz bu noktada sonsuz eğitime, eğitimin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyorlar. Meram Belediye Başkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Ekibiyle birlikte 10 tane okulumuza halı saha kazandırdı. Okul, sadece akademik başarının elde edildiği yer değildir. Sanatsal, kültürel ve sportif başarılar çok önemlidir. Emeği geçen herkese, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Meram Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz" dedi.

"3 MİLYON TL MALİYETLE 10 OKULUMUZU HALI SAHA İLE BULUŞTURUYORUZ"

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çocuk ve gençlere yönelik yapılan yatırımları önemsediklerini kaydederken "Biz bu cennet vatanın geleceği için dertliyiz. Bu topraklarda yaşayan çocuklarımız için gençlerimiz için dertliyiz elhamdülillah. Nesillerimizin daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde yetişmesine katkı sunmak amacıyla hissemize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Geleceğimizi şekillendirmede de hepimize büyük görevler düşüyor. Maalesef gelişen teknoloji ve yaşam şartları itibariyle çocuklarımız hareketsiz kalıyor. Ömürlerinin belki de en verimli zamanlarını dört duvar arasında geçirmeye mahkum kalıyorlar. Hem gelişimleri hem de sağlıkları bu durumdan olumsuz etkileniyor. Halbuki en büyük zenginlik sağlıktır. Eğitim sadece çocuklarımızın sınıflarında gördüğü dersten ibaret olmamalı düşüncesiyle bir projeye imza attık. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak belirlenen okullarımıza kazandırılan halı sahaların açılışını bugün hep beraber gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 3 milyon liralık bir maliyetle 10 okulumuzu halı sahalarıyla buluşturuyoruz. İnşallah projenin devamında 6 okulumuzun bahçesine daha halı saha inşa edeceğiz. Desteklerinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri öğrencilerle bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Meram genelinde halı saha açılışının yapıldığı okullar şu şekilde; Ali Yaman İlkokulu - Ortaokulu, Çelebi Hüsameddin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hadimi Anadolu Lisesi, Mehmet ve Kadir Özgüzar Ortaokulu, Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Fethi Sekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Turan Bilge İlkokulu, Ahmet Tevfik ileri İmamHatip Ortaokulu.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Meram Belediyesi Mustafa Kavuş Hisarcık Meram Haberler

ABD Kongresi'nde krallar gibi karşılanan Netanyahu, Abdullah Gül'ü de küplere bindirdi

ABD Kongresi'nde krallar gibi karşılanan Netanyahu, Abdullah Gül'ü de küplere bindirdi

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Bakmadan Geçme

BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 25 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? 2024 KPSS Alan Bilgisi sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS erken açıklanır mı? KPSS sınav sonucu sorgulama ekranı! Ebru Gündeş boşanıyor mu? Ebru Güneş'in eşi kim? 25 Temmuz 2024 akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? LPG, benzin, motorin (mazot) litre fiyatları ne kadar? #128663 Galatasaray- Lecce maçından kareler ALES NE ZAMAN? || ALES/2 saat kaçta? ALES sınav giriş belgesi sorgulama ekranı! SON DAKİKA DEPREMLER || Tokat'ta deprem mi oldu? Deprem nerede oldu? LGS 2. Tercihler ne zaman? e-Okul lise nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır? MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 11. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 25 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Motorine 1 lira 47 kuruş indirim geldi! Tabeladaki rakam dün gece itibarıyla değişti

Motorine 1 lira 47 kuruş indirim geldi! Tabeladaki rakam dün gece itibarıyla değişti

title