Haberler

Memur-sen Genel Başkan Vekili Memiş: "İnsan Merkezli, Medeniyet Köklerimizi Yansıtan Yeni Anayasa...

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "İnsan merkezli, medeniyet köklerimizi yansıtan yeni anayasa istiyoruz" dedi.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "İnsan merkezli, medeniyet köklerimizi yansıtan yeni anayasa istiyoruz" dedi.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen Teşkilat Eğitim Toplantıları'nın birincisinin açılışında yaptığı konuşmada yeni anayasa talepleri, terörle mücadele, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve memurların iş güvencesine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Yeni anayasanın insan merkezli ve medeniyet köklerimizi yansıtması gerektiğini belirten Memiş, 2023, 2071 vizyonu derken sadece güçlü bir ekonomiden, müreffeh bir gelecekten bahsetmediklerini dile getirerek, "200 yıldır insanı, doğayı ve her türlü değeri yok eden sömürü düzenine karşı merhamet ve bereket ikliminin, temeli adalet olan medeniyetimizin yeniden doğuşunu müjdeliyoruz. Bu hedefler tarihin kırılma noktasıdır" şeklinde konuştu.

Ülkemizdeki köklü sorunların çözümünde öz kaynaklara yönelindiği zaman küresel aktörlerin her zaman içeride besledikleri maşalarını kullanarak ülkemizi karıştırmaya başladıklarına dikkat çeken Memiş, "Devleti ve milletiyle birlik içinde hareket eden ve İslam coğrafyasına kardeşlik şuuruyla elini uzatan ülkemiz, içten ve dıştan kirli operasyonlara muhatap oldu. Dünya mazlumlarının sesi olduğu için Türkiye'ye bedel ödetmeye kalktılar. ve bizler, Cumhuriyetimizi darbeler tarihi haline getiren ihanet şebekelerinin durmayacağını, 27 Nisan'la bir kez daha gördük. Küresel ortakları ile millete kumpas kuran ihanet odaklarını, 17- 25 Aralık küresel darbe girişimiyle tanıdık. Devletimizi ve milletimizi kuşatan vesayetçilerin, darbecilerin en ahlaksız yöntemlerle değişime direndiğine, Türkiye'nin milli hedeflerini sabote ettiğine şahit olduk. Şimdi küresel şer odakları, 35 yıl ülkemizin başına bela ettikleri terörü, kabuk değiştirerek bir kez daha karşımıza çıkarıyorlar. Canlı bombalarla istikrarımızı tehdit etmeye, milletimize korku vermeye çalışıyorlar" şeklinde konuştu.

"MİLLETİMİZ FERASETİYLE OYUNLARI BOZUYOR"

Milletimizin son 13 yıldır ferasetiyle tuzaklara düşmediğini belirten Memiş, Memur Sen ve Sağlık Sen'in öncülüğünde milletimizin yeni Türkiye idealine sahip çıktığını, Türkiye'nin bir daha asla kendisine elbise biçilen bir ülke olmayacağını söyledi. Memur-Sen'in terör bölgesinden göç etmek zorunda kalan millet evlatlarına el uzatarak milletin birliğine sahip çıktığını da dile getiren Memiş, yakın zaman önce Cizre, Nusaybin ve Mardin'e giderek sağlık çalışanlarına destek ziyaretlerinde bulunduğunu da ifade etti.

"MEMURUN İŞ GÜVENCİSİNE ALMAK İSTEYEN KARŞISINDA MEMUR-SEN'İ BULUR"

657'yi sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu daha hakkaniyetli ve özgürlükçü bir yapıya kavuşturma, devlete yakışan, çalışanlarına, daha adil ve insani koşullar sağlanmasını istediklerini de hatırlatan Memiş, bugüne kadar buna yanaşılmadığını, birileri 'memurun elinden iş güvencesini alacağız' dediğinde de bunların karşısına ilk önce Memur-Sen'in çıkacağını ifade etti. Memurlar çalışmıyor iddiasının koca bir yalan olduğunu belirten Memiş, "Memurunu çalıştıracak yönetim, vizyon ortaya koyamayan bürokratik oligarşinin attığı bir yalana kamu çalışanlarını kurban etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Memiş, önümüzdeki dönemde daha adil bir döner sermaye sistemi, ek ödemelerin emekliliğe yansıması, vekil ebe hemşirelerle, kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının kadroya alınması ve sosyal hizmet çalışanları ile üniversite hastaneleri çalışanlarının taleplerinin de takipçisi olacaklarını ifade etti.

Sağlık-Sen'in Teşkilat Eğitim Toplantısı, Genel Başkan Memiş'in konuşmasının ardından Eğitim Uzmanı Rahim Aladağ'ın yaptığı sunumla devam etti. Program, toplantıya katılan teşkilat mensupları ve temsilcilere yönelik M. Merve Özaydın'ın "Değerler Sendikacılığı", Mustafa Bostancı'nın "Sosyal Medya" konulu sunumlarının yanı sıra Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek ile Hukuk Müşaviri Av. Özlem Titrek'in toplu sözleşme ve mevzuat alanındaki sunumları ve soruları cevaplandırması ile devam edecek. Ayrıca programın ilk akşamı Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çelik'in "Yeni Türkiye ve Ortadoğu'nun Geleceği" konulu konferansı gerçekleştirildi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Metin Memiş Memur Sen Türkiye Politika Güncel Haberler

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title