Haberler

Memiş: "Türkiye'nin Güçlü Geleceğini Temsil Ediyoruz"

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, teşkilat olarak taşıdıkları ruhun Türkiye’nin güçlü geleceğini temsil ettiğini söyledi.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, teşkilat olarak taşıdıkları ruhun Türkiye'nin güçlü geleceğini temsil ettiğini söyledi.

Sağlık-Sen tarafından düzenlenen Teşkilat Eğitim Toplantıları'nın 4.'sü Mersin'de yapılıyor. Toplantının açılışında konuşan Memiş, sendikal çalışmaların yanı sıra ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Sağlık-Sen kadroları olarak Hakk'tan aldıkları ilhamla haksızlığa ve zulme karşı çok değerli bir duruş sergilediklerini belirten Memiş, her türlü değeri kirli ruhlarıyla kirleten şer odaklarının asla hedefine ulaşamayacağını, onların umudunu kıracak olanın Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesinin mensupları olduğunu söyledi. Memiş, "Biz dik durduğumuz sürece, değerlerimize ve mefkuremize bağlı kaldığımız sürece hiçbir zaman bu vatanda iyi kötüye muhtaç olmayacaktır. Belaların, kötülüğün def edilmesi, iyiliğin ve güzelliğin hakim olacağı yeniden istikrarlı bir Türkiye için Memur-Sen olarak, Sağlık-Sen olarak bizler buradayız" dedi.

"MEMUR-SEN MEDENİYET SENDİKACILIĞI İÇİN YOLA ÇIKTI"

Memur-Sen'in 20 yıl önce değerler sendikacılığı, medeniyet sendikacılığı iddiasıyla yola çıktığını ifade eden Memiş, merhum Mehmet Akif İnan ve yol arkadaşlarının hak ve adalet temelli dönüşüme öncülük etmesi için Memur-Sen'i kurduğunu söyledi. Memiş, "Soyunduğu değerleri yeniden kuşanan bir milletin inşası için seferber oldular. Davamız insan dediler. O ve arkadaşları siyaset kurumu, bürokrasisi, sivil toplum örgütleri ile memleketin topyekün içinde bulunduğu zaaftan ancak aslına rücu ederek kurtulacağına yürekten inandılar. Hakiki imanın yürekten taştığı gibi, Hakka yönelmiş bu hareketin de sel gibi gönüllere akacağından şüphe duymadılar. Çok şükür onların başlattığı bu yolculuk, bugün bizlerin gayretiyle hedefinden şaşmadan daha emin, daha güçlü adımlarla yoluna devam ediyor. Hamdolsun Rabbim bu yolun yolcularının yüzünü kara çıkartmadı. Savunduğumuz hak temelli değişim felsefemiz ve ilkesel duruşumuz, çalışma hayatında ve milletimiz nazarında çok güçlü destek buldu. ve bugün Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olmanın hakkını verebilmek için daha büyük sorumluluklar yüklenmiş olarak yolumuza devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

"ŞİMDİ YARINLARI KAZANMA ZAMANI"

Konuşmasında 'Şimdi yarınları kazanma zamanı' diyen Metin Memiş, yarınları kazanabilmek için dünü, millet düşmanlarını, hakikat düşmanlarını, sömürü düzeninin devamı için fitne üretenleri, ülkesinin geleceğini küresel güçlere peşkeş çekenleri unutmayacaklarını kaydetti. İnsan merkezli, medeniyet köklerimizi yansıtan yeni bir anayasa istediğini söyleyen Memiş, Türkiye'yi kuşatan 80 yıllık sömürü düzenini, böl parçala yönet politikalarını tarihe gömmeye kararlı olduklarını belirtti. Ülkenin vesayet, etnik bölücülük ve terör mikroplarından arındırılması gerektiğini söyleyen Memiş, bölücü terör örgütü mensuplarıyla küresel uzantılarının açtıkları hendeklere gömülene kadar terörle mücadeleye sonuna kadar destek vereceklerini söyleyen Memiş, "Kardeşlik hukukumuzu, ümmet şuurumuzu güçlendirerek namerde fırsat vermeyeceğiz. Bombalarla, tuzaklarla, intihar saldırılarıyla bu milleti yıldırmaya, birlik ve beraberliğini bozmaya, kardeşlik hukuku yerine ayrımcılık tohumları ekmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz" dedi.

"ONURLU BİR MESLEĞE SAHİBİZ"

Kısa bir süre önce Nusaybin ve Cizre'nin yanı sıra Mardin'e bir ziyaret gerçekleştirerek, sağlık çalışanlarını ziyaret ettiğini de hatırlatan Metin Memiş, bu ziyaret sonrası nasıl onurlu bir mesleğe sahip olduklarını bir kez daha görmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti. Hiçbir kamu hizmetinin verilemediği şartlarda sağlık çalışanlarının görevleri başında olduğunu söyleyen Memiş, çocuk, yaşlı demeden ölüm kusan, öldürdükleri insanın sayısını bilmeyen canilere karşılık, can kurtarmak için canını ortaya koyan sağlık çalışanlarının bir destan yazdığını ifade etti. Sağlık çalışanlarının Hakk'ın itibarını kazandığına olan inancını dile getiren Memiş, bu itibarı kazanan emeğin kimse tarafından itibarsızlaştırılamayacağını söyledi. Memiş, şimdiye kadar buna izin vermediklerini, şimdiden sonra da izin vermeyeceklerini belirtti. "Devletin şefkat elini temsil eden sağlık çalışanlarımız, sosyal hizmet çalışanlarımız, sorumluluklarını nasıl layıkıyla yerine getiriyorsa, her türlü zorluğa ve fedakarlığa katlanıyorsa, devletimiz de onlara karşı devlet olmanın gereğini yerine getirmeli ve adil ve güvenli çalışma koşullarını sağlamalıdır" şeklinde konuşan Memiş, çalışanlara güvenli iş koşulları sağlanması gerekirken memurun iş güvencesinin tartışılmasını haksızlık olarak değerlendirdi.

"HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK VE TALEPLERİMİZİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Önümüzdeki dönemde daha adil bir döner sermaye sistemi için mücadele edeceklerini söyleyen Memiş, uzun süredir mücadelesini verdikleri ek ödemelerin emekliliğe yansıması talebinin mutlaka hayata geçirileceğini, vekil ebe hemşireler, kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının yanı sıra 4/B ve 4/C'lilerin kadroya alınmasının takipçisi olacağını belirtti. Sosyal ve üniversite hastaneleri çalışanlarının taleplerinin de takipçisi olacağını söyleyen Memiş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, beklentilerinin daha ilerisinde bir hizmet anlayışı sergileyerek, çalışanların gönüllerini kazanmaya devam edeceklerini vurguladı. Sağlık-Sen teşkilatının insana ve millete hizmet davasında her zaman onur verici bir mücadele ortaya koyduğunu söyleyen Memiş, hizmet sendikacılığı bayrağını her yıl yeni bir zirveye taşıdıklarını, bundan sonra da yeni zirveler kovalamaya devam edeceklerini dile getirdi.

TEŞKİLAT EĞİTİMİ YAPILACAK

Eğitim programında Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, mevzuat ve toplu sözleşme kazanımları hakkında sunum yapacak ve katılımcıların sorularını cevaplandıracak. Programın kalan kısmında ise SASAM İşgücü Politikaları ve Sendikal Haklar Direktörü Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın 'Değer Sendikacılığı', Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mustafa Bostancı sosyal medyanın doğru kullanım teknikleri, Eğitim Uzmanı Rahim Aladağ da 'Temsilci Etkileşim Becerileri' konulu sunum yapacak. Programda ayrıca sendikanın uzaktan eğitim programını bitiren temsilcilerine sertifikaları da verilecek. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Metin Memiş Memur Sen Türkiye Politika Güncel Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışması yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışması yok

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Grup toplantısına 15 dakika geç başlayan Bahçeli'nin yürümekte zorlandığı görüldü

Grup toplantısına 15 dakika geç başlayan Bahçeli'nin yürümekte zorlandığı görüldü

Bahçeli'den parti grubunu ayağa kaldıran Sinan Ateş sözleri

Bahçeli'den parti grubunu ayağa kaldıran Sinan Ateş sözleri

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title