Haberler

Memduh Şevket Esendal'ın vefatının 72. yılı sempozyumla anılacak

Güncelleme:

Vefatının 72. yılında yazar, diplomat ve siyasetçi Memduh Şevket Esendal, Salt Galata'da düzenlenecek sempozyumla anılacak. Sempozyumda Esendal'ın Ankara'sı, erken dönem Cumhuriyet edebiyatındaki yeri, siyaset ile edebiyat arasındaki ilişki gibi konular tartışılacak. Etkinlik, Sanat Kritik ve Vakıf Bank Kültür Yayınlarının işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

Vefatının 72. yılında yazar, diplomat ve siyasetçi Memduh Şevket Esendal, 16 Mayıs'ta Salt Galata'da sempozyumla anılacak.

Sempozyum çerçevesinde Esendal'ın Ankara'sı, erken dönem Cumhuriyet edebiyatındaki yeri, öykücülüğü, siyaset ile edebiyat arasındaki ilişki, Cumhuriyet Ankarası'nın edebiyata yansımaları gibi konular tartışmaya açılacak.

Sanat Kritik ve Vakıf Bank Kültür Yayınlarının işbirliği ile gerçekleştirilecek etkinlik, Abdullah Ezik ve Hazal Bozyer'in açılış konuşması ile başlayacak.

Sempozyumda konuşmacı olarak Fatih Özgüven, Pelin Aslan, Ahmet Duran Arslan, Dilan Yamaç, Elif Türker, Bilal Acarözmen, Yasin Beyaz, Aylin Ketenci ve Uğur Tanyeli yer alacak.

Memduh Şevket Esendal ve edebiyatı üzerinden dönemin mimari, siyasi, edebi anlayışına dair de birçok farklı perspektifin geliştirilmeye çalışılacağı sempozyum, Salt Galata'daki Atölye II-III'te yapılacak.

Kaynak: AA / Güncel

Memduh Şevket Esendal Sempozyum Edebiyat Siyaset Ankara Edebiyat Kültür Etkinlik Kültür Sanat Güncel Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917 Filenin Sultanları elendi mi? A Milli Kadın Voleybol Takımı VNL elendi mi? #129300 #127952 Mbappe neden yok, sakat mı cezalı mı? Mbappe oynayacak mı EURO 2024 (Hollanda – Fransa)? #129300 #9917
Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title