Haberler

Küresel İletişim Derneği Konferansı'nda Küresel Medya Dergisi Ele Alındı

Güncelleme:

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen 16. Geleneksel Küresel İletişim Derneği Konferansı'nda, Küresel Medya Dergisi üzerine panel düzenlendi. Konferansta, derginin amaçları ve çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinin ev sahipliğinde, Küresel İletişim Derneğince düzenlenen "İletişimin Geleceği: Vaatler ve Sorunlar" başlıklı 16. Geleneksel Küresel İletişim Derneği Konferansı'nda "Küresel Medya Dergisi" konuşuldu.

Küresel İletişim Derneği Başkanı Prof. Dr. Yahya Kamalipour, "Küresel Medya Dergisi Global Serisi: Geçmişten Bugüne Değerlendirme" başlıklı panelde yaptığı konuşmada, hedeflerinin kar amacı gütmeden iletişim disiplinine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Kanada

Kanada'daki Saint Paul Üniversitesinden Doç. Dr. Aliaa Dakroury, ülkesinden Küresel Medya Dergisi hakkında bilgi vererek, iletişim ve medya çalışmalarına destek sağladıklarını belirtti.

Derginin, araştırmalara katkı sağlamasını, Kanada'da ve küresel ölçekte medya ve iletişimin anlaşılmasını hedeflediğini vurgulayan Dakroury, Kanada'da iletişim ve medya çalışmalarının haritalandırılması, yanlış bilgilendirme, çok kültürlülük, medya teorileri, ulusal ve küresel çaptaki gelişmeleri ele aldıklarını kaydetti.

Almanya

TH Köln Üniversitesinden Prof. Dr. Christine Horz-Ishak ile Berlin Freie Üniversitesinden Prof. Dr. Carola Richter, Küresel Medya Dergisinin Almanya'daki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Richter, derginin Almanya'da 2010'da faaliyete başladığını hatırlatarak, 2011-2019 arasında gönüllü 2 editör ile derginin çalışmalarını sürdürdüğünü fakat 2020'den itibaren tam zamanlı çalışanlarla derginin varlığını sürdürdüğünü söyledi.

Richter, makaleler, sahadan gelişmeler, röportajlar, tartışmalar ve kitap değerlendirmelerinin dergide yayımlandığını bildirdi.

Horz-Ishak ise yılda 2 defa İngilizce ve Almanca yayımlanan derginin ana odağının uluslararası ve kültürlerarası iletişim olduğunu dile getirdi.

Google Scholar, EBSCO, ERIH PLUS ve çeşitli uluslararası dizinlerde görünürlüklerini artırma konusunda zorluklar yaşadıklarını anlatan Horz-Ishak, yeni üye temin etmenin kolay olmadığını belirtti.

Kaynak: AA / Güncel

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Medya Kültür Sanat Güncel Haberler

AK Parti'de bir istifa daha! Rize'nin ardından Adıyaman il başkanı da görevinden affını istedi

AK Parti'de bir istifa daha! Rize'nin ardından Adıyaman il başkanı da görevinden affını istedi

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Bakmadan Geçme

Atalanta Bayer Leverkusen maçı CANLI izle! (HD) 22 Mayıs Atalanta B.Leverkusen maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Sokak köpeği kanunu çıktı mı, Sokak köpekleri kanunu maddeleri ne? YALI ÇAPKINI 71. BÖLÜM FRAGMAN! Yalı Çapkını 71. bölüm fragman tek parça izle! Seyran ölecek mi? EXXEN canlı maç izle! (Atalanta-Bayer Leverkusen) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 22 Mayıs EXXEN spor canlı izle! KIZILCIK ŞERBETİ FRAGMAN FULL İZLE! #127909 Kızılcık Şerbeti 64. bölüm fragman tek parça izle! Doğa ile Fatih barışacak mı? #127902 SURVİVOR 2024 ÖZGÜR TETİK KİMDİR? Özgür Tetik kaç yaşında, nereli? 22-23 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Kong: Kafatası Adası filmi oyuncuları kim? Kong: Kafatası Adası filmi konusu, oyuncuları ve Kong: Kafatası Adası özeti! Kara Ağaç Destanı bitti mi, final mi yaptı? SON DAKİKA: 36 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI! #129658 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları belli oldu mu? 22-23 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? İngiltere erken seçime mi gidiyor? İngiltere seçimleri ne zaman? Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı 22 Mayıs Çarşamba 2024? Survivor kim kazandı? 22 Mayıs Çarşamba Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 22 Mayıs Çarşamba İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor?
Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title