Haberler

Kocaeli'de CHP Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

7 HAZİRAN'da yapılan seçimlerde CHP'den 25. Dönem Milletvekili seçilerek TBMM'ye gitmeye hak kazanan Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan mazbatalarını aldı.

7 HAZİRAN'da yapılan seçimlerde CHP'den 25. Dönem Milletvekili seçilerek TBMM'ye gitmeye hak kazanan Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan mazbatalarını aldı. Fatma Kaplan Hürriyet, CHP'nin Kocaeli'den çıkardığı ilk kadın milletvekili oldu.

Bugün Kocaeli Adliyesi'ne giden Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını alırlarken, onlara  İl Başkanı Cihat Altunyuva ve ilçe başkanları ile partililer eşlik etti.

CHP'nin Kocaeli'den çıkardığı ilk kadın milletvekili ünvanını alan ve partisinin birinci sıradan aday gösterdiği Fatma Kaplan Hürriyet, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Partimi ve Kocaeli'yi en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. İnsanlar beni; Milli Mücadelemizin önemli şahsiyetlerinden olan Fatma Seher Hanım ve Türkiye'nin ilk kadın Belediye Başkanı Leyla Atakan ile özdeşleştiriyor. Ben de insanların bu güzel benzetmelerine layık olmak için çalışacağım. Kocaeli, Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri. Bu kente ve Türk siyasetine daha çok kadın eli değmesini sağlayacağım. Türk kadınının şefkati ve zarafeti siyasetimizin kalitesinin artması için çok önemlidir. Vatandaş odaklı birebir siyaset anlayışıyla sorunları konuşmak ve çözüme kavuşturmak istiyorum. Büyük bir heyecanla çıktığım bu yolda daha aydınlık ve yaşanabilir bir Türkiye'ye ulaşmak için üzerimize düşen görevimizi yerine getireceğimize inanıyorum." - Kocaeli

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Fatma Kaplan Hürriyet Tahsin Tarhan Haydar Akar Türkiye Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300 13 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Kırklareli Vize'de neden yangın çıktı? Vize'de çıkan yangında son durum!
ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title