Haberler

İstanbul dilek ödülleri sahiplerini buldu

Abone Ol

Dilek Ödülleri sahiplerini bulduİSTANBUL, (DHA) ' 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne Ayla Algan layık görülürken, 'En İyi Kadın Şarkıcı' Simge Sağın, 'En İyi Jenerik' Aydilge-Hayat Şaşırtır, 'En İyi Albüm' Fatma Turgut-Elimde Dünya, 'En İyi Sosyal Medya Fenomeni' Aslı Kızmaz, 'En İyi Kadın Tiyatro...

Dilek Ödülleri sahiplerini buldu

İSTANBUL, (DHA) ' 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne Ayla Algan layık görülürken, 'En İyi Kadın Şarkıcı' Simge Sağın, 'En İyi Jenerik' Aydilge-Hayat Şaşırtır, 'En İyi Albüm' Fatma Turgut-Elimde Dünya, 'En İyi Sosyal Medya Fenomeni' Aslı Kızmaz, 'En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu' Şükran Ovalı seçildi.

Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin, kültür, sanat, spor, medya ve internet gibi alanlarda 32 farklı kategoride 2019'un en iyilerini belirlediği Yeditepe Dilek Ödülleri, sahiplerini buldu.

Üniversitelerde sosyal sorumluluk alanında yapılan ilk ödül töreni olma özelliğini taşıyan Yeditepe Dilek Ödülleri'nin sekizincisi, üniversitenin İnan Kıraç Salonu'nda gerçekleştirildi.

2013'ten beri her yıl düzenlenen ödül töreninde, bu yıl 5 binden fazla öğrencinin katıldığı anketler sonucu belirlenen 'yılın en iyileri' ödüllerini aldı. Törene Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Dilek Gönüllüleri Kulübü üyeleri, öğrenciler ve ödül alan isimler ya da temsilcileri katıldı.

32 KATEGORİDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Kültür, sanat, spor ve medyanın da aralarında bulunduğu 32 farklı kategoride ödüller sahiplerini buldu.

'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne Ayla Algan layık görülürken, 'En İyi Kadın Şarkıcı' Simge Sağın, 'En İyi Erkek Sinema Oyuncusu' Aras Bulut İynemli, 'En İyi Çocuk Oyuncu' Lavinya Ünlüer, 'En İyi Sinema Filmi' 7'nci Koğuştaki Mucize ve 'En İyi Dizi' Mucize Doktor seçildi.

'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü Aslı Enver alırken, 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülü Taner Ölmez, 'En İyi Jenerik' ödülü Aydilge-Hayat Şaşırtır, 'En İyi Albüm' ödülü Fatma Turgut-Elimde Dünya, 'En İyi Kadın Sporcu' ödülü Eda Erdem, 'En İyi Sosyal Medya Fenomeni' ödülü Aslı Kızmaz, 'En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu' ödülü Şükran Ovalı, 'En İyi Tv Kanalı' ödülü ise Kanal D'ye verildi.

BERİL YAZICI: UMUT IŞIĞI OLMAYI AMAÇLIYORUZ

Burçin Şimşek ve Ceyhun Yılmaz'ın sunuculuğunu yaptığı törenin açılışında konuşan Dilek Gönüllüleri Kulübü Başkanı Beril Yazıcı, 'Yaş aralığı fark etmeksizin toplumun her kesiminden ihtiyaç sahibi insanlarla gönüllülerimizi bir araya getirerek, onların zor günlerini aydınlatarak umut ışığı olmayı amaçlamaktayız. Bu kapsamda birçok proje hayata geçirdik. 'Hayalimi Paylaş' projesi kapsamında İzmir'de Ecrin'i, Yalova'da Sudenaz'ı, İstanbul'da Gamze'yi ve daha nicelerini mutlu ettik. Osmaniye, Sakarya ve Malatya köy okulları yardım projemiz ile daha önce hiç gitmediğimiz, görmediğimiz yerlerde yaşayan yüzlerce minik arkadaş edindik? dedi.

FATMA TURGUT: İLK SOLO ALBÜMÜM İÇİN ÇOK UĞRAŞTIM

'Böyle bir ödülü almak çok önemli ve kıymetli' diyen Fatma Turgut ise, 'Kariyerimin ilk solo albümü için çok uğraştım ve bu şekilde hakkını alıyor olmak. Benim için çok büyük gurur ve onur. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum' diye konuştu.

AYDİLGE: ÜNLÜLERİN PARALARIYLA HAVA ATMALARI BENİ YARALIYOR

Aldığı ödülle gurur duyduğunu söyleyen Aydilge de, 'Çünkü sizin gibi harika gençlerin, dilek meleklerinin seçtiği insan olmak benim için onur kaynağı. 'Hayat şaşırtır' parçamla ödül alıyorum. Sizi biraz şaşırtmak istedim. Bu muhteşem kadınların resimlerini üzerimde taşımaktan çok gurur duyuyorum. Canımız Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ı da en merkeze yerleştirdim. Bu kadınların hiçbiri kendilerine dayatılan güzellik ölçülerine, moda anlayışına, kadınlık rollerine kendilerini hapsetmediler. Aksine bütün sınırları aştıkları için dünyada ve ülkemizde adlarını tarihe yazdılar. Gerçekten bizi biz yapan şeyler malımız, mülkümüz, şanımız, şöhretimiz değil ürettiklerimizimdir. Elbisedeki bilin kadınları, sanatçılar, yazarlar ve sporcular, şahane kadınlar ürettikleriyle adını tarihe yazdırdı? ifadelerini kullandı.

Aydilge, 'Ben de kendi söz ve bestelerini yazan kadın müzisyen olarak onları örnek alıyorum. Onları hem kalbimde hem de bugün üzerimde taşıyarak her birlikte analım istedim. Bu kadar gelir adaletsizliği olan bir dünyada yaşarken özellikle ünlülerin bu kadar çok parayla, giydikleri kıyafetlerle ve zenginlikleriyle hava atmaları, gösteriş yapmaları beni çok yaralıyor. O yüzden değerli olanın, pahalı olmak zorunda olmadığını göstermek için özellikle ödül törenlerinde geri dönüşüm malzemelerinden, kağıtlardan, muşambadan, ucuz malzemelerden kıyafetler giyiyorum' dedi.

ŞÜKRAN OVALI: ÖDÜLÜ KIZIM MİHRAN ELA İÇİN ALIYORUM

Ödülün kendisi için çok kıymetli olduğunu aktaran Şükran Ovalı ise, 'Benim için çok kıymetli, taşın altına elinizi koyduğunuz, iyilikten vazgeçmediğiniz için çok teşekkür ederim. Oyunumuzun adı 'evlat, oyun bana geldiği zaman yeni anne olmuştum. Kızım için bu oyunu kabul ettim. Bu ödülü kızım Mihran Ela ile sorgulayan, üreten, çalışan ve bundan vazgeçmeyen, bir birey yetiştirmenin sorumluluk bilincinde olan anne ve babalar için alıyorum' diye konuştu.

ZEYNEP BASTIK: ÇOK ANLAMLI BİR ÖDÜL

Genç şarkıcı Zeynep Bastık da, 'Bu kadar önemli işlere imza atan topluluğun, öğrencilerin düzenlediği ödül törenine dahil olmak ve ödül almak mutluluk verici. Çok teşekkür ediyorum, çok anlamlı bir ödül oldu' ifadelerini kullandı.

SİMGE SAĞIN: İYİLİK BULAŞICIDIR

Geceye gözlerindeki rahatsızlık nedeniyle güneş gözlüğüyle katılan Simge Sağın ise, 'Bu kadar iyiliğin ve iyi insanın olduğu bir yerde olmak gerçekten çok güzel. Çünkü iyilik her zaman güzeldir ve bulaşıcıdır. Bu özel ve kıymetli ödülü evimin en kıymetli yerine koyacağım. Herhalde Türkiye'nin en yakışıklı ve güzel öğrencilerinin olduğu okuldan ödül almak çok güzel' dedi.

MABEL MATİZ: ÖĞRENCİLERE DE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Mabel Matiz de, 'Dilek Gönülleri Kulübü'nü yaptığı anlamlı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Burada olmak çok güzel. Toplumun bir bireyi olarak teşekkür ediyorum. Oylarıyla beni bu oyuna layık gören öğrencilere de teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Gecede, İzmir Otizm ve Orkestra Korosu da bir konser verdi. Törende bu yıl kültür, sanat, spor ve medyanın da bulunduğu 32 kategoride verilen ödüller ve sahipleri şöyle:

Yaşam Boyu Onur Ödülü - Ayla Algan

En İyi Albüm - Fatma Turgut / Elimde Dünya

En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı - Zeynep Bastık

En İyi Jenerik - Hayat Şaşırtır ? Aydilge

En İyi Şarkı - Sagopa Kajmer ? Avutsun Bahaneler

En İyi Kadın Şarkıcı - Simge Sağın

En İyi Erkek Şarkıcı - Mabel Matiz

En İyi Müzik Grubu - Pinhani

En İyi Çocuk Oyuncu - Lavinya Ünlüer

En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu - Şükran Ovalı

En İyi Erkek Tiyatro Oyuncusu ? Sunay Akın

En İyi Kadın Oyuncu ? Aslı Enver

En İyi Dizi - Mucize Doktor

En İyi Erkek Oyuncu - Taner Ölmez

En İyi Erkek Sinema Oyuncusu - Aras Bulut İynemli

En İyi Sinema Filmi - 7. Koğuştaki Mucize

Rektörlük Özel Ödülü - TRT 2

En İyi Magazin Programı - Gel Konuşalım / TV8

En İyi TV Kanalı - Kanal D

En İyi Haber Bülteni ? İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat

En İyi Talk Show Programı - İbrahim Selim ile Bu Gece

En İyi Spor Programı ? Spor Merkezi / TRT Spor

En İyi Sosyal Medya Fenomeni - Aslı Kızmaz

En İyi Youtube Kanalı - Post42

En İyi Kitap - Türk Dış Politikasının ve Kıbrıs'ın Zorlu Dönemi / Furkan Kaya

En İyi Kültürel Girişim- Zai Kütüphane

En İyi Kadın Sporcu - Eda Erdem

En İyi Kültür Sanat Kurumu - İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)

En İyi E-spor Takımı - Royal Youth

En İyi E-spor Oyuncusu - Asım Cihat Karakaya / Fabfabulous

En İyi Uygulama - Getir

En İyi Twitch Yayıncısı - Ferit 'Wtcn' Karakaya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Fatma Turgut Simge Sağın Tiyatro Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

BİM aktüel ürünler kataloğu - 10 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Dün gece deprem oldu mu? 10 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title