İran'da Petrol Bakanlığına bağlı bazı işçiler eylem yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

İran'da Petrol Bakanlığına bağlı bazı işçiler eylem yaptı

AA - Haydar Şahin - Güncel
 - Güncelleme:
İran'da Petrol Bakanlığına bağlı bazı işçiler eylem yaptı

???????İran'ın başkenti Tahran'da Petrol Bakanlığına bağlı bazı işçiler, statülerinin değiştirilmesi sonucu hak kaybına uğradıklarını ileri sürerek eylem düzenledi.

??????? İran'ın başkenti Tahran'da Petrol Bakanlığına bağlı bazı işçiler, statülerinin değiştirilmesi sonucu hak kaybına uğradıklarını ileri sürerek eylem düzenledi.

İran İşçi Haber Ajansı ILNA'ya göre, Tahran'daki Petrol Bakanlığı binası önünde toplanan işçiler, bağlı bulundukları yüklenici firmanın görevden alınmasıyla birlikte statülerinin "geçici İşçi" olarak değiştirildiğini ve bu değişimden ötürü maaş zammı ve ikramiyeler başta olmak üzere bir dizi sorun yaşadıklarını ifade etti.

İstihdam edilme durumlarına göre "yasal İşçi" kategorisine ve memurluk maaşına tabi olduklarını söyleyen işçiler, buna rağmen yüzde 57,4 ve yüzde 38 olarak belirlenen maaş zammı yerine yüzde 10'luk maaş artışına tabi tutulduklarını ayrıca bayram ikramiyelerinin (aylık maaşın iki katı) de olmadığını ileri sürdü.

Söz konusu işçiler bu statü değişikliğinin düzeltilmesini, yeniden yasal işçi kategorisine alınarak memurluk maaşına tabi olmak istediklerini dile getirdi.???????

AA / Haydar Şahin - Güncel

Tahran Petrol işçi İran Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title