Haberler

İSTANBUL-İMAMOĞLU EMİNÖNÜ-ALİBEYKÖY TRAMVAY HATTINI 2023 YILI SONUNA DOĞRU BİTİRİYORUZ

Güncelleme:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nın 2023 yılı sonuna doğru bitirileceğini açıkladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nın 2023 yılı sonuna doğru bitirileceğini açıkladı. İmamoğlu, "Eminönü-Alibeyköy hattının doğru bir ihalesi ve müteahhidi vardı ama, işin neredeyse büyük bir kısmını biz yaptık" dedi.

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nın son 1,1 kilometrelik bölümü için kazık imalat töreni düzenlendi. Hat uzunluğu 10,1 kilometre olan Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'yla, tramvay, metro hatları ve deniz ulaşımının entegrasyonu sağlanacak. Törende proje mühendislerinden bilgi alan İmamoğlu, "Eminönü- Alibeyköy hattının doğru bir ihalesi ve müteahhidi vardı ama, projedeki birçok eksiği, imalatı devraldıktan sonra, çözerek gittik. Sadece iki kilometre civarında bir bölümü söktük. Unkapanı kavşağının projesi çözülmemiş. Altından tren nasıl geçecek? Bunları projelendirdik, imalatını yaptık. Şimdi de tramvayın kalan kısmını yapıyoruz. Dolayısıyla insanlar bakıyorlar, Eminönü-Alibeyköy hattı bizden önce ihale edilmiş ama, işin neredeyse büyük bir kısmını biz yaptık. Daha enteresanı, yer altındaki sorunlar çözülmemişken üstüne ray döşeyip gittiler. Bir süre sonra ne oldu, rayların daha üzerinden tren geçmeden- hatta belli yerlere ray bile döşenmemişti- oraya dökülen betonlar 50-60 santim çökmeler yaptı. Dolayısıyla biz şu anda, yerin altında 60-80 metre yüksekliğinde kazıklar çakarak, bir nevi viyadük yapıyoruz" dedi.

"2023'ÜN SONUNA DOĞRU TRAMVAYI BİTİRMİŞ OLACAĞIZ"

Projenin zorlu olduğunu ancak sona yaklaştıklarını belirten İmamoğlu, "İnşallah 2023'ün sonuna doğru tramvayı bitirmiş olacağız. Aynı zamanda burada İSKİ'nin bütün geçişlerini yaptık. Bu bölgenin pis su hattını Yenikapı'ya aktarması için bir tünel çalışması yapıyoruz. 2023 yılı sonunda derken tedbirli konuşuyoruz ama, çok hızlı çalışıp bir an önce burayı açtığımızda, şöyle bir güzellikle buluşacağız. Şu an İETT otobüslerinin olduğu yer, belki de İstanbul'un en güzel meydanlarından birine dönüşecek. Eminönü meydanında, öndeki o farklı işgaller ortadan kalkacak. Hem de burası pırıl pırıl bir yeşil alana dönüşecek. Dolayısıyla yeni bir düzenle, aslında bu bölge çok çağdaş bir görünüme kavuşacak" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

istanbul büyükşehir belediyesi İstanbul Eminönü Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title