Haberler

İmamoğlu, Beylikdüzü'nde Tamamlanan Altyapı Yatırımlarını Hizmete Açtı: "Çıldırmış, İnsanların Hayatına Zarar Veren Çılgın Projelerle İşimiz Yok"

Güncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ'nin tamamladığı ve Beylikdüzü ile birlikte Esenyurt ve Büyükçekmece ilçelerinin bir bölümündeki sel ve su baskınlarını da önlemeye yönelik altyapı yatırımlarını hizmete açtı. Halkın bütçesini yine halka harcadıklarını belirten İmamoğlu, “Sizin paranızı doğru bir biçimde kullanan yöneticiler olarak, biz, sadece görevimizi yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. İsrafa son veriyoruz. Bir avuç insanın değil, 16 milyon insanın faydalanacağı metotlarla yönetimimizi, vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Çıldırmış, insanların hayatına zarar veren çılgın projelerle işimiz yok. Bizim işimiz, İstanbulluların yaşam kalitesini en iyi şekilde sürdürebilecekleri alanları ve projeleri var etmek” dedi.

Haber: OKTAY YILDIRIM - Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İski'nin tamamladığı ve Beylikdüzü ile birlikte Esenyurt ve Büyükçekmece ilçelerinin bir bölümündeki sel ve su baskınlarını da önlemeye yönelik altyapı yatırımlarını hizmete açtı. Halkın bütçesini yine halka harcadıklarını belirten İmamoğlu, "Sizin paranızı doğru bir biçimde kullanan yöneticiler olarak, biz, sadece görevimizi yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. İsrafa son veriyoruz. Bir avuç insanın değil, 16 milyon insanın faydalanacağı metotlarla yönetimimizi, vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Çıldırmış, insanların hayatına zarar veren çılgın projelerle işimiz yok. Bizim işimiz, İstanbulluların yaşam kalitesini en iyi şekilde sürdürebilecekleri alanları ve projeleri var etmek" dedi.

İBB kurumu İski, Beylikdüzü'nde ve Esenyurt ile Büyükçekmece ilçelerinin bir bölümünde yıllardır yaşanan su baskınlarını sona erdirecek atık su, yağmur suyu ve dere ıslahı yatırımlarını tamamladı. Barış Mahallesi'nde "150 Günde 150 Proje Maratonu" kapsamında düzenlenen açılış törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Belediyecilikte bazı hizmetlerin görünmez olduğunu, altyapı çalışmalarının da bu kapsamda yer aldığını belirten Ekrem İmamoğlu'nun konuşması satır başlarıyla şöyle:

"ALTYAPI HİZMETLERİNİ VATANDAŞLARIMIZA ANLATMAMIZ GEREKİYOR: Bir de bazı hizmetler vardır, gösterilmez. Yardımlaşmanın hizmet alanı gibi. Orada hassas davranırsınız. Biz, tabii ki o gösterilmez olan, gösterilmemesi gereken hizmetleri, artırarak, yine göstermeden yapmaya devam edeceğiz. Ama altyapı hizmetlerini vatandaşlarımıza anlatmamız gerekiyor. Neyin nasıl ihmal edildiğini ve bu ihmalin karşılığında vatandaşlarımızın nasıl sorunlarla karşılaştığını, hangi kronik problemlerin onların önünde ciddi bir problem olarak büyüdüğünü, bazen sel, bazen su baskını, bazen öyle pozisyonlar var ki can alan, insanların hayatına mal olan bu ortamların düzeltilmesi hususunda özenli bir çalışmayı yürüttük. Bunu anlatmamız ve göstermemiz lazım.

39 İLÇE BELEDİYE BAŞKANIMIZLA SAĞLIKLI DİYALOG KURDUK: Geçmiş zamandan bugüne, yerin üstü kadar yerin altını da burada iyi bilirim. Dolayısıyla o altyapı eksikliğinin bizi nasıl zora soktuğunu ve o hizmetlerin giderilmesi noktasında işlerin nasıl yavaş yürüdüğünü, Belediye Başkanı olunca da işbirliği yapma gayretimize rağmen ne yazık ki karşılık bulamadığımız süreçten sonra bildiğimiz bu eksikliği hızlıca temas ettik. ve bugün, neredeyse 70 kilometreye yakın atık suyu ve yağmur suyu yatırımlarıyla gerçekten çok özel bir noktaya geldiğimizi görmekteyim. Hizmet noktasında siyasi parti ayrımı yapmadık. Hangi ilçede, hangi sorun var ise; özenle, titizlikle oraya gittik, çalışmamızı yaptık, analizlerini yaptık. Öncelik neyse, o öncelik doğrultusunda işimizi yaptık. 39 ilçe belediye başkanımızın tamamıyla da sağlıklı diyalog kurma konusunda, çok özenli çalıştık. Hem danışmanlarımız hem siyasi yol arkadaşlarımız, iş birliği noktasında oradaki temsilcileriyle ya da muhataplarıyla, mutlak hizmet arayışıyla bir görüşme ve uzlaşma zemini oluşturmaya gayret ettiler. Bazı belediye başkanlarımız, yine siyasi parti ayrımı yapmaksızın söylüyorum, ortak iş birliğinin keyfini bize yaşattılar. Bunların birçoğu AK Partili. Bize, yaşadıkları zorlukları aktardılar. Yaşadıkları problemi aktardılar. Hemen o zorluğa, o probleme karşılık verdik, imalatını yaptık. ve şu anda onlar da memnun. Aktardıkları bu zorluklarla yaptığımız bu işlerin açılışlarını da onlarla yapıyoruz.

VATANDAŞLARIMIZ, KENDİ KONUMUNUN FARKINA VARDIĞINDA, YÖNETİCİLERİ KUTSALLAŞTIRMAZLAR: Değerli arkadaşlar, bu yaptığımız hizmetlerin sahibi, Ekrem İmamoğlu değil. Bu yaptığımız hizmetlerin sahibi, ilçe belediye başkanı değil. Ülkemizde yapılan kamu hizmetlerinin hiçbirinin sahibi bir bakan değil, bir milletvekili değil, Cumhurbaşkanı da değil, hiç kimse değil; milletimiz. Sizin paranızı doğru bir biçimde kullanan yöneticiler olarak, biz, sadece görevimizi yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Bu bakış ve bu anlayışla vatandaşlarımız, kendi konumunun farkına vardığında, yöneticileri kutsallaştırmazlar. Yöneticilere insan gözüyle bakarlar. Nasıl ki bir evin içerisinde babanın görevi vardır, annenin görevi vardır, çocukların görevi vardır. Nasıl ki bir iş yerinde işin patronunun bir görevi vardır, genel müdürünün, mühendisinin, mimarının, tekstil mühendisinin ya da bir tezgahın başındaki satıcının... Memleketin her ferdinin de bir görevi var. Görevi, sorumluluğu… Yani bu, kimseye biat etmenize, boyun eğmenize, kimseyi kutsallaştırmamıza gerek duymadığımızın izahıdır. Bu bağlamda görev yapıyoruz biz.

ALTILI MASA İLE YENİ BİR DÖNEMİN İNŞASINI BAŞLATACAĞIZ: Onun için bundan sonra da her ortamımız şeffaf olacak, her ortamımızda yaptığımız işlerimizi, her paydaşıyla paylaşmaya devam edeceğiz. Memleketimizin böyle bir güzel döneme ihtiyacı var. Bu dönemi yerelde nasıl yaşatıyorsak, Allah'ın izniyle, inşallah önümüzdeki seçimde, ülkemizin yaşadığı bütün zorluklardan, bütün sıkıntılarından, bütün problemlerinden, bütün yanlış yönetim anlayışlarından, yanlış yönetici örneklerinden kurtulması için iş birliği yapan, başta o 'altılı masa' dediğimiz siyasi mekanizma ve tabii ki ona katkı sunacak diğer demokrat anlayışlı vatandaşlarımızın ve kurum, kuruluşların katkılarıyla yeni bir dönemin inşasını başlatacağız ve mutlak başarıya ulaştıracağız. Bu bize çok daha fazla özgür, çok daha fazla özgün, çok daha fazla kabiliyetlerinizi ortaya koyma zemini, ortamı yaratacak bir memleket havası estirecek. O memleket havası, bu ülkemizin milletine iyi gelecek.

İBB, ÜLKEMİZİN ÖNÜNDEKİ SÜRECE EN ÇOK KATKI SAĞLAYACAK MEKANİZMA: Türkiye'nin tarihin en önemli dönemlerinden birini yaşıyor. Bu bağlamda 86 milyon insan olarak, bu ülkenin yetişkin insanları, bireyleri olarak, ülkemizin geleceğinde her kökenden insanımızın, her inançtan insanımızın daha güçlü bir pozisyonda, daha üretken, dünyanın her alanında sesinin en güzel şekilde çıktığı, -ama başarıyla, öyle nara atarak değil- başarıyla, teknikte, üretimde, sanayide, sanatta, kültürde, sporda, şehircilikte, yaşam kalitesinde daha güçlü sesinin çıktığı bir dönemi, hep birlikte var etmenin zeminini hazırlama pozisyonunda olan insanlarız. O bakımdan sorumluluğumuz büyüktür. İBB, ülkemizin önündeki sürece en çok katkı sağlayacak mekanizma. Bu bilinçle ve bu sorumlulukla, onun için 10 metro birden inşa ediyoruz. Onun için, şu anda yer altında on binin üstünde insanımız, emekçimiz geleceğin şehrini hazırlama konusunda büyük bir çalışma içerisinde. Onun için, İstanbul'a yaklaşık 15 milyon metrekare daha yeşil alanı hızlı bir şekilde kazandırmanın yoğun bir çabası içerisindeyiz. Onun için, yeşil bir kent ve özenli bir kent, altyapısında kuvvetli bir kent oluşturmayla ilgili arıtma tesislerinden birçok çalışmaya varıncaya kadar özel bir süreci yaşatıyoruz kentimize.

20 BİN ÇOCUĞUMUZLA STADYUMDA MEZUNİYET YAPACAĞIZ: Enerji üreten bir kent yönetimi olma konusunda bitirdiğimiz tesislerimiz var. Şu anda yeni hazırladığımız, yine atık yakma tesisinden çöp gazından enerji üretmeye varıncaya kadar, temiz enerjiyle ilgili çalışmaları yürüten bir belediyeyiz. Aynı zamanda bugünün zor gününde, ne yazık ki yoksullukla mücadelede her hanenin sıkıntısına koşan her dertlinin derdine derman olmaya gayret eden, kent lokantası açarak, binlerce yatak kapasitesine ulaşma konusunda kararlı olan, yurtlarını bu şehrin gençlerine hizmet etmek adına hazırlayarak. Aynı zamanda 10 bin çocuğumuz olacak seneye kreşlerimizde. Yakın zamanda bunu 20 bin yapacağız. 20 bin çocuğumuzun bir stadyumda, çığlıklarıyla mezuniyetlerini düşünün kreşten. O günü iple çekiyorum. Onu göstereceğiz İstanbul'a. İstanbul'dan Türkiye'ye iyi bir enerji yaymak ve bu vesileyle Türkiye'nin değişimine, dönüşümüne, pozitif anlamda, sağlıklı bir cumhuriyetin ikinci yüzyılına adım atmasına katkı vermek için çalışıyoruz.

ÇILGIN PROJELERLE İŞİMİZ YOK: Halkın bütçesini, halkımızla paylaşarak, anlatıyoruz. İsrafa son veriyoruz. Bir avuç insanın değil, 16 milyon insanın faydalanacağı metotlarla yönetimimizi, vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Çıldırmış, insanların hayatına zarar veren çılgın projelerle işimiz yok. Bizim işimiz, İstanbulluların yaşam kalitesini en iyi şekilde sürdürebilecekleri alanları ve projeleri var etmek.

3 YILI ANLATIRKEN, BİZİ 25 YILLA KIYASLIYORLAR: Bazı kesimler, bizim 3 yıllık görev dönemimizi geçmiş dönemin 25 senesi ile eleştirmeye çalışıyorlar. 3 yılı anlatırken, bizi 25 yılla kıyaslıyorlar. 3 yılı konuşurken, 25 yılda yaptıklarıyla bize cevap vermeye gayret ediyorlar. 3 yılın etkisi, bunlara 25 yıllık geçmişi anlatmak zorunda bırakıyorsa, siz düşünün bizim 5 yılda, 10 yılda bu şehre, bu ülkeye yapacaklarımızı. İstanbulluya daha insanca, daha huzurlu, daha kaliteli bir yaşam hazırlıyoruz ve hazırlamaya devam edeceğiz."

Törende, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından İmamoğlu, CHP Milletvekili Sibel Özdemir, CHP İBB Meclis Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, Çalık, Başa ve beraberlerindeki heyetle birlikte açılış kurdelesini kesti.

500 BİN İSTANBULLUYU ETKİLEYECEK

İSKİ'nin, Beylikdüzü ilçesi ve bölgenin kronik altyapı sorunlarını çözecek projesi tamamlanarak hizmete açılmış oldu. Yağışlı havalarda sel ve su taşkınlarına sebep olan eski alt yapı sistemi tamamen yenilendi. Beylikdüzü ilçesinin tamamı ile Büyükçekmece ve Esenyurt ilçelerinin bir kısmını ilgilendiren altyapı yatırımı, yaklaşık 500 bin İstanbulluyu etkileyecek.

MARMARA DENİZİ'NE ATIK SU AKIŞININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

Çalışmalar, Haziran 2019'da başladı. Yetersiz kesite sahip ve kullanım ömrünü tamamlamış atık su ve yağmur suyu hatları yenilendi. Uzun yıllardır kronik sorun haline gelen; Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Enver Adakan Caddesi, Liman Yolu Caddesi, Osman Gazi Caddesi, Demokrasi Caddesi gibi ana arter ve sokaklarda atıksu ve yağmursuyu ayrımı yapılarak su baskınları önlendi. Ayrıca ilçenin önemli derelerinden olan Kavaklıdere ile Çukur Bostan derelerinin de ıslahları tamamlandı. Böylece, bölgede yaşanan su baskınlarından ve atıksulardan kaynaklanan çevre kirliliğinin de önüne geçildi. Marmara Denizi'ne akan atıksular da engellenerek Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine ulaştırılması sağlandı. Çalışmalar kapsamında, toplam 45 bin 570 metre atık su, 20 bin 700 metre yağmur suyu kanalı ile 5 bin 5 metre dere ıslahı yapıldı. Projeye Haziran 2019'dan itibaren 880 milyon lira harcandı. Yatırımların toplamı, devam eden projeler sonunda 1,6 milyar lirayı bulacak.

Kaynak: ANKA / Güncel

Beylikdüzü İstanbul İSKİ Güncel Haberler

Bahçeli, 154 kişilik listeyi kameraya gösterdi: Bunlarla hukuk zemininde mutlaka hesaplaşacağız

Bahçeli, 154 kişilik listeyi kameraya gösterdi: Bunlarla hukuk zemininde mutlaka hesaplaşacağız

Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

Rus moto vlogger Tatyana Ozolina, Muğla'da geçirdiği kazada hayatını kaybetti

Rus moto vlogger Tatyana Ozolina, Muğla'da geçirdiği kazada hayatını kaybetti

Bakmadan Geçme

MASTERCHEF AŞURE TARİFİ l Masterchef aşure tarifi nedir? Aşure tarifi nasıl yapılır? Akın Akınözü annesi kim? Akın Akınözü annesi Özlem Akınözü kimdir? Akın Akınözü annesi kaç yaşında, neden vefat etti? Ferhat Gündoğdu kimdir? TFF Hakem Kurulu Başkanı kim oldu? Ferhat Gündoğdu kaç yaşında, nereli? Lugano-Fenerbahçe maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Lugano-Fenerbahçe maçı şifresiz mi? Emekli sandığı emekli maaş farkları ne zaman yatacak 2024? Emekli maaş farkları ne zaman hesaba yatar? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 23 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? A101 25 Temmuz Perşembe aktüel kataloğunda neler var? Bu hafta hangi ürünler satışa çıkacak? Tolgay Arslan kimdir, kaç yaşında ve nereli? Sanfrecce Hiroshima'ya transfer olan Tolgay Arslan hangi takımlarda oynadı? Bayram Saral TFF'den istifa mı etti? Bayram Saral kimdir? Birce Akalay sağlık durumu nasıl? Birce Akalay neden sakatlandı? Birce Akalay son sağlık durumu! Avcılar'da yangın! Avcılar'da ne oldu? Yangın mı çıktı, yangın söndürüldü mü? Ebubekir Şahin kimdir? Ebubekir Şahin nereli, kaç yaşında? RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin evli mi? PGSUS hisseleri düştü mü? Pegasus hisse hedef fiyat ne kadar? Bursa'da geri dönüşüm fabrikası yangınında ölen oldu mu? Bursa geri dönüşüm fabrikası yangını son durum! Serenay Sarıkaya ile Mert Demir evleniyor mu? Mert Demir'in annesi ne dedi?
TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title