Haberler

  Hollandalı Televizyon Programcısından Çifte Standart Eleştirisi

  PETER Rudolf de Vries, katıldığı bir televizyon programında ülkede uygulanan çifte standardı eleştirdi.

  PETER Rudolf de Vries, katıldığı bir televizyon programında ülkede uygulanan çifte standardı eleştirdi. Ülkede Müslümanlar ve İsrail söz konusu olduğunda çifte standart uygulandığına vurgu yapan de Vires, aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (PVV) lideri Geert Wilders'in Müslümanlara yaptığı hakaretlere göz yumulurken, İsrail'in yaptığı katliamların eleştirilmesine bile tahammül edilemediğine dikkati çekti. de Vries, "Benim dikkatimi çeken, Geert Wilders'in Hollanda Parlamentosunda 'Muhammed-karikatür yarışması' yapmak istemesi normal görülüyor ama bu kadın (Program yapımcısı Sanne Wallis de Vries) böyle bir şey yaptığı için herkes üzerine gidiyor. Çünkü çifte standart uygulanıyor" ifadesini kullandı.

  ŞİKAYET MEKTUBU GÖNDERMİŞTİ

  Hollanda kamu yayın kuruluşunda yayınlanan programda, 63. Eurovision Şarkı Yarışması'nı kazanan İsrailli sanatçı Netta Barzilai'nin 'Toy' adlı şarkısının parodisine yer verilmiş, İsrailli şarkıcı taklit edilerek, arka planda İsrail askerlerinin Gazze şeridinde yaptığı katliamlar gösterilip orada yaşananlara vurgu yapılmıştı.

  Programın sunucusu ve yapımcısı Sanne Wallis de Vries ve söz konusu parodiye büyük tepki gösterilirken, İsrail'in Lahey Büyükelçiliği, programın yayınlandığı yayın kuruluşuna şikayet mektubu göndermişti.

  Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, Hollanda Parlamentosu binasında 'Hazreti Muhammed' temalı karikatür yarışması düzenleyeceğini açıklayarak yeni bir provokasyon girişiminde bulunmuştu.

  Kaynak: Hürriyet / Güncel

  Geert Wilders Hollanda İsrail Politika Güncel Haberler

  Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

  Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

  Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

  Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

  Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

  Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

  Bakmadan Geçme

  EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
  Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

  Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title