Haberler

Gazze'de BAE-İsrail anlaşması protesto edildi

Güncelleme:

- Gazze'de BAE-İsrail anlaşması protesto edildi Gazze'de Birleşik Arap Emirlikleri ile İsrail arasında ilişkilerin tamamen normalleştirilmesine yönelik yapılan anlaşma protesto edildi.

- Gazze'de BAE- İsrail anlaşması protesto edildi

GAZZE - Gazze'de Birleşik Arap Emirlikleri ile İsrail arasında ilişkilerin tamamen normalleştirilmesine yönelik yapılan anlaşma protesto edildi.

Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail dün ABD'nin arabuluculuğu ile ilişkilerin tamamen normalleştirilmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu. Başta Filistin olmak üzere birçok Müslüman ülke anlaşmayı kınamıştı. Filistin'in Gazze kentinde bulunan Büyük Omari Camisi'nde kılınan cuma namazının ardından vatandaşlar "Filistin'e İhanete Hayır" adı altında yapılan protesto ile anlaşmaya tepkilerini gösterdi. Göstericiler, BAE ve İsrail arasında yapılan anlaşmayı reddederek, "Filistin satılık değildir" ve "Emirlik hükümdarlarını yıkın" sloganları attı. Eylemciler, ayrıca ellerinde "Normalleşmeye hayır" ve "Filistin, Arap ve İslam dünyasıdır" yazılı pankartlar taşıdı.

Filistin İslami Cihat Hareketinin önde gelen liderlerinden Halid El-Bataş gösteriler sırasında yaptığı konuşmada, anlaşmanın Filistin ve Kudüs'e karşı bir suç olduğunu ifade ederken, BAE'nin anlaşma ile Filistin'i ve halkını özgürleştirme görevinden vazgeçtiğini doğruladığını açıkladı. Bataş, "Camp David", "Oslo" ve "Wadi Araba" anlaşmalarından sonra İsrail-BAE antlaşmasının ümmet için dördüncü kara gün olduğuna vurgu yaparak, "Bir Arap devleti işgalin meşruiyetini nasıl kabul eder? Ümmetin halkları İsrail varlığının tanınmasını kabul etmeyecektir" dedi.

Hamas yetkilisi Müşir El Masri ise yaptığı açıklamada, BAE'nin anlaşma ile Filistin halkını sırtından bıçakladığını ifade ederken, Kudüs'e büyük bir ihanet olduğuna vurgu yaptı. Anlaşmayı siyasi bir ahlaksız olarak niteleyen Masri, anlaşmanın Arapların Filistin'e karşı duruşuna tarihsel bir tepki olduğuna değindi. Masri, Arap dünyasının BAE'nin Filistin'e verdiği zarar nedeni ile yaptırım uygulaması çağrısında bulunurken, "İsrail-BAE anlaşması, adil Filistin davasına tamamen bir ihanet ve milletin iradesinden tarihi bir ayrılıktır" dedi.

Öte yandan Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri'nin İsrail ile dün imzaladığı anlaşma sonrası BAE'deki büyükelçisini geri çağırmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İsrail Gazze Güncel Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Bakmadan Geçme

Osman Beşel kimdir? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hangi partiden seçildi? KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680
Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title