Haberler

Ford ve Gm Üçüncü Çeyrekte Çin'deki Satışlarında Hem Artış Hem Düşüş Açıkladı

Güncelleme:

Çin'in doğusundaki Shanghai kentinde düzenlenen bir fuarda General Motors (GM) şirketinin spor otomobilini inceleyen bir ziyaretçi, 14 Eylül 2022.

Çin'in doğusundaki Shanghai kentinde düzenlenen bir fuarda General Motors (GM) şirketinin spor otomobilini inceleyen bir ziyaretçi, 14 Eylül 2022. (Fotoğraf: Fang Zhe/Xinhua)

Ford Motor Company Çin'de üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11'lik düşüş, ikinci çeyreğe göre ise yüzde 12'lik artışla 133.000'den fazla satış gerçekleştirdi.

CHICAGO, 11 Ekim (Xinhua) -- General Motors Co. (GM) ve Çin'deki ortak girişimleri Çin'de bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 1'lik artışla yaklaşık 630.000 araç sattı.

Ford Motor Company ise üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11'lik düşüş, ikinci çeyreğe göre ise yüzde 12'lik artışla Çin'de 133.000'den fazla satış gerçekleştirdi.

The Detroit News iki ABD'li otomobil üreticisinin basın açıklamalarına dayandırdığı haberinde, Pazartesi günü Ford ve GM'nin üçüncü çeyrekte ABD'de sırasıyla yüzde 16 ve yüzde 24'lük büyüme sergilediğini bildirdi.

Ayrıntılara bakılacak olursa GM Cadillac markası üçüncü çeyrekte Çin'de bir yıl öncesindeki yaklaşık 59.000 adete göre düşüşle 56.000'in üzerinde araç satarken Buick markası bir yıl önceki 166.000 adete göre artışla yaklaşık 185.000 adet sattı. Chevrolet ise bir yıl önceki 49.000 adete göre artışla 56.000 adet satış bildirirken GM'nin ortak girişim ortağı olan Wuling, geçen yıldaki 309.000 adetlik satışa göre artışla 321.000 adet araç sattı.

Cadillac, tamamen elektrikli ilk modeli olan Lyriq'i Eylül ayında Çin'deki müşterilerine teslim etmeye başladı.

Çin'in doğusundaki Shanghai kentinde düzenlenen 4. Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nda Ford'un yeni enerjili aracı sergileniyor, 5 Kasım 2021. (Fotoğraf: Ding Ting/Xinhua)

Ford, üçüncü çeyrekte Çin'de dört yeni aracının lansmanını yaptı: tamamen yeni Ford Explorer, Lincoln Navigator One, Navigator Presidential ve Corsair Alaska. Dearborn merkezli otomobil üreticisi, Ford Model e Technology'yi tamamen Ford'un Çin'deki elektrikli araç işinin geliştirilmesine odaklanan bir birim olarak kurduğunu belirtti.

Ayrıntılara bakılacak olursa, Ford markasının Çin'de üçüncü çeyrekteki binek araç satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 düşüş, ikinci çeyreğe göre ise yüzde 23 artışla yaklaşık 54.400 adet oldu; Lincoln ise geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık aynı düzeyde kaldı ama ikinci çeyreğe göre yüzde 31'lik artışla 23.800'den fazla araç sattı.

Üçüncü çeyrekte Ford, Çin'de yaklaşık 1.400 adet Ford marka elektrikli araç sattı.

Kaynak: Xinhua / Güncel

Çin Halk Cumhuriyeti Shanghai Eylül Ford Haberler

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

Bakmadan Geçme

Şahane Hayatım 30. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 29 Mayıs Şahane Hayatım yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Akran zorbalığı nedir? Akran zorbalığı ile nasıl başa çıkılır? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Almanya-Türkiye Milletler Ligi maçı canlı izle! ALMANYA- TÜRKİYE VOLEYBOL MAÇI (HD) İZLEME LİNKİ BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bittin Sen filmi oyuncuları kim, konusu ne? Bittin Sen filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Rekabet Kurumu'ndan beyaz et firmalarına ceza! Hangi firmalar ceza aldı, neden ceza aldılar? Hansi Flick kimdir, kaç yaşında? Barcelona'nın yeni teknik direktörü kim? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? İlk Hababam Sınıfı kaç yılında çekildi? #128250 ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! SON DAKİKA: Az önce deprem mi oldu? Deprem nerede oldu, kaç şiddetinde oldu? AFAD/Kandilli Rasathanesi Deprem İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Avrupa'da sokak hayvanları ne yapılıyor? Avrupa'da köpek sorunu nasıl çözüldü?
Okul tuvaletinde skandal görüntüler! Arkadaşlarını darbedip bir de kayda aldılar

Okul tuvaletinde skandal görüntüler! Arkadaşlarını darbedip bir de kayda aldılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title