Haberler

Erdoğan'ın Damadı Berat Albayrak Milletvekili Oldu

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, resmi olmayan sonuçlara göre TBMM'ye girmeye hak kazandı.

Ankara'da sandıkların yüzde 85'inin açılmasıyla, İstanbul 1. Bölgede AKP'nin 14 vekil çıkarma ihtimali doğdu. Bu durumda, AKP'nin bıçak sırtında olan ve seçilip seçilmeyeceği kesinleşmeyen adayı, 14. sıradaki Hüseyin Yayman.

KİLİT İSİMLER

Seçimin en bıçak sırtı sonuçlarının yer aldığı seçim bölgelerinden biri de Ankara 1. Bölge. Ankara'da AKP'nin 7 ya da 8 milletvekili çıkarması bekleniyor. Bu durumda listede 8. sırada yer alan Fatih Şahin'in seçilip seçilmediği belli değil. 9. sırada yer alan SGK eski Başkanı Emin Zararsız'ın seçilmesi neredeyse imkansız görünüyor.

KUŞOĞLU'NUN DURUMU KRİTİK

CHP'de ise, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın arkadaşlarından olarak bilinen ve listeye kontenjandan giren Bülent Kuşoğlu'nunu durumu kritik. Kuşoğlu, CHP listesinde 7. sırada yer alıyor. CHP'nin Ankara 1. Bölgeden ya 6 ya da 7 vekil çıkarması bekleniyor.

MHP'de ise, eski CHP'li vekil Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Haberal seçilemedi. MHP'nin Ankara 1. Bölgede 3 vekil çıkarması bekleniyor. Haberal 4. sırada yer alıyor.

SIRRI SÜREYYA YENİDEN TBMM'DE

HDP ise Ankara 1. Bölgede tek vekil çıkarıyor. Bu durumda liste başı olan Sırrı Süreyya Önder yeniden TBMM'ye gelecek.

TİKA BAŞKANI'NIN EŞİ SEÇİLDİ

Ankara 2. Bölgede ise AKP'nin 7 vekil çıkarması bekleniyor. Bu durumda eski Başbakan yardımcısı Emrullah İşler'in yanısıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde TBMM'deki özel kalemi olan, şu anda da TİKA Başkanlığını yürüten Serdar Çam'ın eşi Selva Çam seçilecek.

CUMHURBAŞKANI'NIN DAMADI PARLAMENTODA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, bu sonuçlarla TBMM'ye girmeye hak kazanıyor. Albayrak, AKP listesinde 6. sırada yer alıyordu. AKP İstanbul 1. Bölgeden kesin girecekler arasında Anayasa Mahkemesi eski raportörü Osman Can, Merve Kavakçı'nın kardeşi Ravza Kavakçı da bulunuyor.

HDP VE MHP 3'ER VEKİL ÇIKARABİLİR: DEMİRTAŞ SEÇİLDİ

CHP'nin ise 11 vekil çıkarması muhtemel. CHP'de bıçak sırtında olan vekil, listede 11. sıradan aday olan Ali Özcan.
İstanbul 1. Bölgede MHP ve HDP'nin ise 3'er vekil çıkarmaları bekleniyor.
HDP'den ilk üç sırada eş başkan Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya ve Erdal Ataş bulunuyor.

ÇATI ADAY SEÇİLDİ: İHSANOĞLU MİLLETVEKİLİ

İstanbul 2. Bölgede MHP'den 3 vekil getirmesi bekleniyor. Bu durumda İstanbul'da 1. sıra adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçilmesi kesinleşti.

MARKAR ESAYAN DA BIÇAK SIRTINDA

AKP'nin İstanbul 2. Bölgeden 12 vekil çıkarması bekleniyor. Buna göre, 12. sıradaki Markar Esayan'ın durumu en belirsiz olanı.

SARIGÜL SEÇİLEMEDİ

CHP'nin ise, mevcut sonuçlara göre 8 vekil çıkarması bekleniyor. Bu durumda, CHP İstanbul 2. Bölge 9 sıradaki Mustafa Sarıgül'ün seçilmesi çok zor bir ihtimal.
CHP'den 2. Bölgeden Balyoz Davası sanıklarından Dursun Çiçek, gazeteci Enis Berberoğlu da seçilmeyi garantileyen isimlerden.

MEHMET METİNER SEÇİLDİ, MAHMUT ÖVÜR ÇOK ZOR

AKP'nin İstanbul 3. Bölgede ise 13 vekil çıkarması bekleniyor. Bu durumda gazeteci Mehmet Metiner seçilirken, 14. sıradaki gazeteci Mahmut Övür'ün durumu ise neredeyse imkansız görünüyor.
AKP'nin 3. Bölge adaylarından, şarkıcı Uğur Işılak, Abdürrahim Boynukalın ve Özlem Zengin seçilmeyi garantilemiş isimler olarak öne çıktılar.

CHP'DE MEHMET BEKAROĞLU BIÇAK SIRTINDA

CHP üçüncü bölgede Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu bıçak sırtında. CHP'nin 3. Bölgeden ya 9 ya da 10 vekil çıkarması bekleniyor. Bekaroğlu 9. sırada yer alıyor. HDP'de ise Pervin Buldan seçilmeyi garantiledi. HDP'nin 3. Bölgeden 4 ya da 5 vekil getirmesi bekleniyor. Eğer HDP 5 vekil çıkarırsa, CHP'nin vekil sayısı 10'dan 9'a düşecek. (Kaynak: Hürriyet)

Kaynak: Haberler.Com / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Berat Albayrak İstanbul Politika Güncel Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İpek Filiz Yazıcı'nın 'Baldız tehlikeli sularda yüzüyor' paylaşımı tepki çekti

İpek Filiz Yazıcı'nın "Baldız tehlikeli sularda yüzüyor" paylaşımı tepki çekti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
2 cana mal olan elektrik akımı faciasında pes dedirten savunma: Gözlemcimiz izinliydi, plansız bir çalışmaydı

2 cana mal olan elektrik akımı faciasında pes dedirten savunma: Gözlemcimiz izinliydi, plansız bir çalışmaydı

500

Yorumlar (22)

yürüüüüüü:

o girmeyecek te benmi girecem ailece kalkınma partisinden meclise

19
1
yanıtYanıtla
E 320 W211mobilWeb@haberler.commobilWeb@haberler.com:

Damat birazda sen soy ülkeyi artık aksaraya yerleşirsin hııı

17
2
yanıtYanıtla
murat aslan Mobil-ANDROID:

vatana millete hayırlı olsun enişte sen neleri götürü verecen

14
2
yanıtYanıtla
pehhmobilWeb@haberler.commobilWeb@haberler.com:

Ak parti sempatisinin azalmasinin nedeni ak saray sert uslup rusvet ve akraba yandaslii yoksa boyle olmazdi

15
1
yanıtYanıtla
E 320 W211mobilWeb@haberler.commobilWeb@haberler.com:

DAMAT,A KIYAK VAY BE İŞİN KIYAK DAMAT SIRTIN YERE GELMEZ TOY LAN BU SONUÇTA SEÇİLDİĞİ KAYIN BABA VAR ARKADA DAMAT BİDE BAKAN OLURSUN ARTIK OOOO DEĞMEYİN KEYFİNE NE KADAR ŞANSLISIN BÖYLE KAYIN BABAM OLMADI

11
1
yanıtYanıtla
tracers:

sıfata bak, allah belanızı versin. . .

9
2
yanıtYanıtla
OzgurmobilWeb@haberler.commobilWeb@haberler.com:

La bi damat eksikti tayyip yedi doymadi sira sulalesinde hadi bakalim

8
2
yanıtYanıtla
xxxmobilWeb@haberler.commobilWeb@haberler.com:

Size sırf bu ve bu gibi sebeplerden oy vermedim.sülaleni al yanına tayip

8
1
yanıtYanıtla
İnsan:

o girmeyecekti de hakan şükür mü girecekti yani

5
2
yanıtYanıtla
alanyalı selimMobil-ANDROID:

tayip amca ben ilkokula gidiyorum işalah kazanırsın cok üzüldüm.

0
7
yanıtYanıtla
Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title