Haberler

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Ardahan'da

Bakan Yıldız: "Kullandığımız her 100 TL'lik benzin, mazotun ortalama 55 60 TL'si yerine göre 62 TL'si vergiden kaynaklanıyor" "Tabii ki (vatandaşların) kullandıkları yakıtın ben şahsen daha ucuz olmasını temenni ederim ama uluslararası borsadaki gerek doların artmış olması gerekse ham petrol fiyatlarının.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Kullandığımız her 100 TL'lik benzin, mazotun ortalama 55-60 TL'si yerine göre 62 TL'si vergiden kaynaklanıyor" dedi.

Çeşitli gezi ve incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Bakan Yıldız, Vali Seyfettin Azizoğlu'nu makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yıldız, Ardahan'da doğalgaz açılışı gerçekleştireceklerini belirterek, Ardahan halkına hayırlı olmasını diledi.

Ardahan için Milletvekili Orhan Atalay ile Ankara'da çok yönlü bir çalışma sergilediklerini belirten Yıldız, "Orhan beyin Ardahan için çabalarını takdir ediyorum. İnşallah her zaman kendisinin yanında olacağız. Ardahanlı hemşehrilerime saygılarımı iletiyorum" ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldız, bir gazetecinin akaryakıt fiyatlarına ilişkin sorusuna şu yatını verdi:

"46 milyar TL 2013 yılında vergi toplandı. Yaklaşık 17 milyon tane araçtan toplandı. 76 milyon vatandaşımıza dağıtıldı. Bu tabii ki Türkiye'nin artan refah seviyesiyle beraber her yıl 1 milyon adet araç trafiğe girdi Türkiye'de. Türkiye'nin nüfusu da 1 milyon artıyor. Her doğan bebek aslında arabasıyla geliyor diyebiliriz. Genel olarak rakamlar bize bunu gösteriyor. O yüzden biz 7,8 milyonla aldık araç sayısını 17,9-18 milyonlara yaklaştı 11 yıl içerisinde. Tabii ki (vatandaşların) kullandıkları yakıtın ben şahsen daha ucuz olmasını temenni ederim ama uluslararası borsadaki gerek doların artmış olması gerekse ham petrol fiyatlarının istediğimiz seviyeden yüksek olması tabii ki akaryakıt ürünlerini de arttırıyor. Zaman zaman onlar otomatik fiyatlama mekanizmasıyla düşüyor, çıkıyor. Akdeniz piyasası takip ediliyor. Kullandığımız her 100 TL'lik benzin, mazotun ortalama 55-60 TL'si yerine göre 62 TL'si vergiden kaynaklanıyor. Dediğim gibi verginin dağılımını da bu şekliyle yapıyoruz." - Ardahan

Kaynak: AA / Güncel

Taner Yıldız Orhan Atalay Türkiye Ardahan Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title