Haberler

Dbp'li Belediyenin Hizmeti Aksatması Vatandaşı Bezdirdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın tutuklanmasına tepki bahanesiyle belediye yönetimince bir haftadır ulaşım hizmetinin aksatılması, mağduriyet yaşayan halkı bezdirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın tutuklanmasına tepki bahanesiyle belediye yönetimince bir haftadır ulaşım hizmetinin aksatılması, mağduriyet yaşayan halkı bezdirdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında 25 Ekim'de Kışanak ve Anlı'nın gözaltına alınmasının ardından DBP'li Büyükşehir Belediyesince kentte hizmet aksatılması vatandaşı mağdur etti.

Belediye otobüslerinin bir haftadır hizmet vermediği kentte, otobüslerin Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü garajı ile Doğalgaz Dolum İstasyonuna çekildiği görüldü.

Belediye otobüslerinin hizmet vermemesi nedeniyle vatandaşlar ulaşımda sıkıntı yaşıyor.

Yağmur altında araç beklediler

İş yerlerine, okullarına ve hastanelere gitmek için duraklara gelen vatandaşlar ulaşımda sıkıntı yaşadı. Vatandaşlar belediye otobüslerinin hizmet vermemesi nedeniyle uzun süre yağmur altında beklemek zorunda kalırken, duraklarda uzun kuyruk oluştu.

Bazı vatandaşlar otobüslerin çalışmaması nedeniyle okula, iş yerine, hastanedeki randevusuna geç kalırken, bazıları ise çareyi minibüs ile özel halk otobüslerine binmekte buldu.

"Yağmur altında bir saattir araç bekliyorum"

Mağduriyet yaşayan vatandaşlardan Kadir Yılmaz, yaptığı açıklamada, belediyenin vatandaşlara hizmet vermek yerine eziyet ettiğini söyledi.

Belediyenin bünyesindeki otobüsleri çalıştırmadığı için iş yerine gidemediğini ifade eden Yılmaz, bir hafta boyunca belediye otobüslerinin garajda bekletildiğini belirtildi.

Yılmaz, devletin imkanlarının vatandaşlara kullandırılması gerekirken, belediyenin buna engel olduğuna işaret ederek, insanların yaşadıkları mağduriyetin dile getirilmesi gerektiğini aktardı.

"Çocuklar okula gidemiyor, insanlar işe gidemiyor, ayıptır, günahtır. Yağmur altında bir saattir araba bekliyorum. Gelen arabalar tıklım tıklım dolu çünkü belediye otobüsleri çalıştırılmıyor." diyen Yılmaz, belediyenin otobüslerin hizmet vermesini engellediğini dile getirdi.

"Milletin mağduriyeti ortada"

Ali Tokdemir, gideceği güzergaha sadece belediye otobüslerinin hizmet verdiğini anlatarak, bu nedenle çaresiz kaldığını belirtti.

Taksi ücretini ödeyecek parasının olmadığını dile getiren Tokdemir, "Minibüse binmek zorundayım. Minibüsten indikten sonra da belli bir mesafe yürümek zorunda kalacağım." sözlerine yer verdi.

Belediyeye ulaşım hizmetini aksattığı için tepkisini dile getiren Tokdemir, şu değerlendirmede bulundu:

"İşe geç kalıyoruz. Yağmurun altında şemsiyemiz yok, sırılsıklam olduk. Vatandaşa böyle haksızlık olmaz. 45 dakika araç bekledim. Milletin mağduriyeti ortada. Halk hep eziliyor, zorlukta kalıyor. Dolmuşlar dolu geçiyor. Saçımıza, başımıza bakın, mağduriyeti daha iyi anlarsınız. Otobüsler çalıştığında en fazla 10 dakika beklerdik. Hiçbir memlekette böyle bir şey yok. 81 vilayeti gez, böyle bir şey bulamazsın sadece Diyarbakır böyledir. Okula gitmesi gerekenler, okula gidemiyor. Saat 09.00'da 10.00'da işe gidiyoruz."

Tokdemir, hastaneye gitmek isteyenlerin de sorun yaşadığını ifade ederek, Diyarbakır'da ulaşım sıkıntısının yaşamı olumsuz etkilediğini aktardı.

"Halk çok büyük sıkıntı yaşıyor"

İslam Tanrıverdi de belediyenin ulaşım hizmeti vermemesi nedeniyle sorun yaşadıklarını söyledi.

Özel halk otobüsleri ve minibüslerin yetersiz kaldığını aktaran Tanrıverdi, Büyükşehir Belediyesinin otobüsleri çalıştırmayarak halkı cezalandırdığını belirtti.

Vatandaşlardan Mirsat Göraç, hizmetin kesintiye uğratılmaması, ne olursa olsun vatandaşa yansıtılmaması gerektiğini vurgulayarak, "Halk şu anda çok büyük sıkıntı yaşıyor." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

Kadir Yılmaz Fırat Anlı Diyarbakır Politika Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title