Haberler

Cumhuriyet'in 90'ıncı Yıldönümü Kutlamaları Anıtpark'ta Başladı.

Güncelleme:

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90'ıncı yıldönümü kutlamaları Anıt Park'ta Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90'ıncı yıldönümü kutlamaları Anıt Park'ta Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başladı. Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından Vali İbrahim Özçimen'in Anıt Özel Defteri'ni imzalamasıyla tören sona erdi.

Anıt Park'ta gerçekleşen törene Vali İbrahim Özçimen, Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Tanju Özcan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Garnizon komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan ve öğrenciler katıldı.

Bolu Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı'nın çelenk sunumuyla başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Ardından Vali İbrahim Özçimen Anıt Özel Defteri'ne günün anlam ve önemini belirten metni yazarak okudu.

Vali İbrahim Özçimen Anıt Özel Defteri'nde şu ifadelere yer verdi. "Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Aziz Atatürk,Milli birliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünü kutlamanın gururu, heyecanı ve sevinci içindeyiz. Bunu sizlerle paylaşmaktan onur ve mutluluk duymaktayım. Cumhuriyetimizin 90. yıldönümünü kutlarken geleceğe inanç ve güvenle yürüme gayreti içerisindeyiz. Bize emanet olan bu kutsal vatan topraklarını canımız pahasına koruyacak, Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza edeceğiz. İlkeleriniz doğrultusunda bize düşen görev; Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını, birliğini ve bütünlüğünü esas alarak, milli çıkarlarımızı en üst düzeyde korumak, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına dayalı demokrasimizi daha ileri bir seviyeye taşımak, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmak olacaktır. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakacağız.

Millet olarak daha da kuvvetli olmak ve karşımıza çıkan engelleri aşmak için ihtiyacımız olan en önemli husus, birlik ve beraberliktir. İstiklal Mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için yine, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu duyguyu güçlü tuttuğumuz müddetçe aşamayacağımız sorun yoktur. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur.Milletimiz, bu günlere nasıl geldiğini unutmayacak ve şanlı geçmişini koruyarak aydınlık geleceğine sımsıkı sarılmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar Dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir.Cumhuriyetin kuruluşunda emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, hoşgörü, sevgi, barış ve kardeşliğin hâkim olduğu, aydınlık bir Türkiye temennisiyle, Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak huzurunuzda saygı ile eğiliyorum."

Tören Vali İbrahim Özçimen'in Anıt Özel Defteri'ni imzalamasıyla sona erdi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Mustafa Kemal Atatürk İbrahim Özçimen 29 Ekim Güncel Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Bakmadan Geçme

30 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 30 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Mourinho ne zaman İstanbul'a geliyor? Aziz Yıldırım transferi bitirdi Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 30 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #129300 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Voleybolda yeşil kart nedir, yeşil kart neden gösterilir? #129342 Arda Güler'in bonservis bedeli ne kadar? İşte Arda Güler'in piyasa değeri
Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title