Haberler

Çocuklar Sosyal Medyayla Buluşuyor

Güncelleme:

Hayatlarımıza gülümseme katan çocuklarımızın, kendi yeteneklerini özgürce keşfedebilmeleri için TED Rönesans Koleji uzun bir süredir ciddi çaba sarf ediyor.

Bu nedenle ilki çok yoğun ilgi gören Kolej'in Yaz Sanat Kampı'nın ikincisi yarın başlatılıyor.

'Keşfedecek dünyalarımız var' sloganıyla yola çıkan TED Rönesans Koleji'nin kampüsünde, 8 - 9 Ağustos tarihlerinde ücretsiz olarak düzenlenecek 2. Yaz Sanat Kampı'nda çocuklar teknoloji ve sanatla iç içe olacaklar. TED Rönesans Koleji 2'inci Yaz Sanat Kampı atölyelerinde, çocuklar eğitmenler eşliğinde sosyal medyadan müziğe, heykelden bilime pek çok farklı olguyu sanatla buluşturacaklar. Kampta, Tan Sağtürk Akademi ile Jazz, Yaratıcı Oyun, Graffiti, Twitter Art gibi atölyeler yer alacak. Yaz Sanat Kampı kapsamında yaratılan eserler TED Rönesans Koleji sosyal medya hesaplarından kampla eşzamanlı olarak sanal ortamda sergilenecek. TED Rönesans Koleji 2. Yaz Sanat Kampı Sanal Sergisi iki gün boyunca sürekli güncellenerek küçük sanatçıların çalışmaları takipçilerle paylaşılacak.


2. Yaz Sanat Kampı kapsamında gerçekleştirilecek atölyeler şöyle:

Porof. Zihni Sinir Atölyesi: Sanatla, teknolojiyi bir araya getirecek olan bu atölyeye katılan çocuklar, rengarenk boncuklar, plastik borular, kablolar, flaşör ledler, piller gibi farklı malzemeleri kullanarak, kendilerine özgü 'teknolojik eserler' yaratacaklar.
Twitter Art Atölyesi: Bu atölyede öncelikle Led panolar için çalışma yapan sanatçı Jeny Holzer ve sanat anlayışı tanıtılacak. Holzer'in yaklaşımı ışığında yapılacak çalışmada, çocuklardan Led panolara belli konularda slogan yazmaları istenecek. Sloganların bulunduğu kartlar, daha sonra; çocukların ismi ve yaşı ile birlikte TED Rönesans Koleji'nin twitter hesabından paylaşılacak. Her atölyede en çok retweet edilen tweetin sahibi çocuk ödüllendirilecek.
Tan Sağtürk Akademi ile Street Jazz Atölyesi: Hip-Hop, Funk, RNB kombinasyonlarını içeren hareketli danslardan oluşan Street Jazz Atölyesi ile küçük dansçılar, müziğin enerjisini doyasıya hissedecekler.
Ritim Atölyesi: Eğitmen eşliğinde düzenlenecek Ritim Atölyesi'nde çocuklar, enstrümanların doğru tutulmasından, doğru sesler çıkarılabilmesine, oturuş pozisyonlarından, ellerin doğru kullanılmasına kadar birçok unsuru eğlenerek, öğrenecekler.
Kes, Yırt, Buruştur ve Boya! Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, 'çevreci sanat' etkinliğine katılacaklar ve atık kağıtlardan rengarenk heykellere imza atacaklar.
Yaratıcı Oyun Atölyesi: Yaratıcı yapı blokları ve oyuncakları dolu bu rengarenk atölyede çocuklar, yaratıcılıklarının sınırlarını farklı ve eğlenceli bir şekilde geliştirecekler.
Linol Baskı Atölyesi: Baskı resim teknikleri arasındaki en zevklilerinden biri olan Linol Baskı çalışmasında çocuklar, linolyumdan yapılan baskı malzemesini önce kazıyacaklar, sonra kendi baskılarını yapacaklar.
Kalıbımı Ailece Basarım Atölyesi: Çocuklar kil ve alçı kullanarak el kalıplarını aileleriyle basacaklar. Bu atölye ile tüm ailenin elleri yan yana çok özel bir hatıraya dönüşecek.
Tişörtünü Boya, Yaza Selam Yolla! : Bu atölyede çocuklar, tişörtlerini su bazlı boyalarla, hayal ettikleri gibi boyayacaklar.
Duvar Resmi Atölyesi: Çocuklar duvara sabitlenmiş dev kağıtlar üzerinde kendilerini kalıp olarak kullanacak ve dev boyuttaki resimlerle 'hayal dünyalarındaki kendilerini' resme dökecekler.
İFSAK ile Fotoğrafçılık Atölyesi: İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İFSAK eğitmenleri eşliğinde Fotoğrafçılığa Giriş Atölyesi'nde çocuklar, fotoğrafçılık eğitimi alacaklar.
Graffiti Atölyesi: Küçük sanatçılar, bu atölyede, hayal dünyalarını, su bazlı kokusuz sprey boyalar eşliğinde dev bir kumaş duvarla buluşturacaklar.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Tan Sağtürk Twitter Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title