Haberler

CHP'Lİ SALICI BU SEÇİM OTORİTER REJİM İSTEYENLERLE DEMOKRASİ İSTEYENLER ARASINDA BİR SEÇİMDİR

Abone Ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Bu seçim bir siyasi partinin gittiği, başka bir siyasi partinin geldiği bir seçim değildir.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Bu seçim bir siyasi partinin gittiği, başka bir siyasi partinin geldiği bir seçim değildir. Bu seçim otoriter bir rejim isteyenlerle demokrasi isteyenler arasında bir seçimdir. 'Tek adam rejimi devam etsin' diyenlerle, 'Uzlaşma olsun, farklılıklar bir araya gelebilsin, farklı siyaset anlayışları bir araya gelsin' diyenlerin seçimidir. Bu seçimde Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğiniz oy düzeni değiştirir dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, seçim çalışmaları kapsamında İzmir'e geldi. İzmir'de çeşitli ziyaretlerde bulunan Salıcı, Gaziemir ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Salıcı, Bu seçim otoriter bir rejim isteyenlerle demokrasi isteyenler arasında bir seçimdir. 'Tek adam rejimi devam etsin' diyenlerle, 'Uzlaşma olsun, farklılıklar bir araya gelebilsin, farklı siyaset anlayışları bir araya gelsin' diyenlerin seçimidir. Bu seçim doktorlarımıza söylüyorlardı ya 'Bırakın nereye giderlerse gitsin' diyenlerle, 'Aman memleketin çocuğu memlekette kalsın. Kendi insanına, ülkesine hizmet etsin' diyenlerin seçimidir. Onun için bu seçim kritik bir seçimdir. Bu seçim bir siyasi partinin gittiği, başka bir siyasi partinin geldiği bir seçim değildir. Bu seçimde Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğiniz oy düzeni değiştirir. Bizim, düzen ve anlayış değişikliğine ihtiyacımız var. Bizim, Türkiye'nin normalleşmesine ihtiyacımız var ifadelerini kullandı.

'MEMLEKET MESELESİ OLDUĞU İÇİN BİR ARAYA GELDİK'

Salıcı, sözlerini şöyle sürdürdü Farklı siyasi partiler bir araya geldik ve 2 yıldan beri çalışıyoruz. Türkiye'nin geleceğini kurmak için 2 bin madde üzerinde anlaştık. Aralarında Saadet Partili, İYİ Partili, Demokrat Partili, DEVA ve Gelecek Partili kardeşlerimiz de var. Geçmişte Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu partilerle bir araya gelip, Türkiye'nin geleceğini ortak bir hedefe koyacağı aklımıza gelmezdi. Memleket meselesi olduğu için bir araya geldik. Bu artık bir siyasi partinin meselesi olmaktan çıktı, memleket meselesi haline geldi. Biz de 'Memleketi koruyalım, kollayalım ve daha iyi bir noktaya götürelim' dedik. Sizlere düşen sadece 14 Mayıs'ta oy vermek değil. 14 Mayıs'a girerken aklında soru işareti olan, farklı düşünen, iktidarın bu olumsuz dilinden etkilenen vatandaşlarımızı ikna etmek. Onun için çalışıyoruz, koşturuyoruz ama onun ötesinde başka yerlerdeki arkadaşlarınızı, dostlarınızı bu sürece katmaya çalışıyoruz. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Oğuz Kaan Salıcı Deva Partisi Siyaset Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Pendikspor - Galatasaray maçı ne zaman? Pendikspor - Galatasaray maçı hangi kanalda, saat kaçta? Ümit Özdağ'a neden soruşturma açıldı? Ümit Özdağ hakkında soruşturma mı başlatıldı? Arsenal - Wolverhampton maçı ne zaman? Arsenal - Wolverhampton maçı hangi kanalda, saat kaçta? En uzun gece ne zaman? 2023 en uzun gece hangi tarihte, ayın kaçında? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 2 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 2 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (107. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? TRENDYOL MİLLA KAPANIYOR MU? Trendyol Milla ürünleri nereden alınır, artık satılmayacak mı? TİKTOK YASAKLANDI MI? TikTok Türkiye'de yasaklandı mı, hangi ülkede yasaklandı? ASGARİ ÜCRET ARA ZAM KALKTI MI? Asgari ücret 2024 Ara zam olacak mı? Asgari ücret ne kadar olacak 2024 Son Dakika? BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA 2024? Beşiktaş (BJK) başkan adayları belli oldu mu? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (116. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (353. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (2 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 2 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Hususi araçlarda kış lastiği zorunlu mu 2023? Hususi araçlara kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği zorunluluğu kimleri kapsıyor?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title