Haberler

CHP'li Cihaner'den 'Soykırım' Açıklaması

Chp İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde yaptığı açıklamada, Almanya Parlamentosu'nun 1915'te meydana gelen olayları 'soykırım' olarak tanımlayan oylamasının bağlayıcı olmadığını, ancak kararın gelecek kuşakları etkileyeceğini savundu.

Chp İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde yaptığı açıklamada, Almanya Parlamentosu'nun 1915'te meydana gelen olayları 'soykırım' olarak tanımlayan oylamasının bağlayıcı olmadığını, ancak kararın gelecek kuşakları etkileyeceğini savundu.

CHP Marmaris İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Türkiye'nin eğitim alanında geriye gittiğini savundu. Marmaris'e Veli- Der'in bir etkinliğine katılmak için geldiğini açıklayan Cihaner, eğitime her zamandan daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyledi. Cihaner, "Eğitim alanında inanılmaz skandallar ve tabiri caiz ise son sürat geriye gidiş söz konusu. O nedenle Veli-Der çok önemli bir görev üstlenmiş durumda. Ben de bu mücadeleye kendimce destek oluyorum" dedi.

Alman Parlementosu'nda alınan soykırım kararını değerlendiren Cihaner, "Bu kararın bağlayıcı bir tarafı yok. Alınan karar sadece tavsiye niteliğinde. Ancak bu tür kararların esas önemli olan kısmı ileriye dönük kuşaklar üzerine yaratacağı etkidir. Kritik bir ortamda alınan bu kararın sadece iddia ettikleri gibi Ermeni olayı olarak değerlendirmemek gerektiğini düşünüyorum. Hükümetin aklı selim bir karar alarak ticaret ve turizmin geldiği bu noktada düzgün bir çıkış noktası bulmasını temenni ediyoruz" dedi.

"ASIL SORUN CUMHURBAŞKANI'NIN ÇİZDİĞİ PROFİLDİR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasıyla ilgili sosyal medyada çıkan tartışmalara da değinen İlhan Cihaner, "Varsayalım diploması var ya da yok. Asıl sorun Cumhurbaşkanı'nın çizdiği profildir. Toplumu alabildiğine geren hata üstüne hata yapan profildir. Ülkemiz dünyada neredeyse tecrit edilmiş. Çağdaş demokratik ülkelerin hiçbiri ile ilişki kuramayan bir ülke haline gelmiş durumda. Diploma tabiki önemli ama esas tartışılması gerekenler bunlar" dedi.

- Muğla

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İlhan Cihaner Marmaris Muğla Politika Güncel Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete bugün (23 Mayıs) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 23 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title