Haberler

Çanakkale'de Öncü Kadınlar Kooperatifi İş Yeri Açılışı Gerçekleştirildi

Güncelleme:

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 2022 yılından itibaren faaliyet gösteren Gelibolu Öncü Kadınlar Kooperatifi tarafından kurulan iş yerinin açılışı gerçekleştirildi.

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 2022 yılından itibaren faaliyet gösteren Gelibolu Öncü Kadınlar Kooperatifi tarafından kurulan iş yerinin açılışı gerçekleştirildi.

"Öncü Kadın Mutfağı"nın açılışına, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak, belediye başkan adayları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kooperatif üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Kooperatif Başkanı Yasemin Çat, 2 yıl önce 14 kadınla yola çıkarak kooperatifi kurduklarını söyledi.

Lokantada sadece kadınların istihdam edildiğini belirten Çat, "Ev yemeklerinin yanı sıra Gelibolu'nun unutulmaya yüz tutmuş geleneksek lezzetlerini de sunuyoruz. Yakında Kavaklıtepe köyümüzde hazırladığımız üretim mutfağımızı da hizmete açacağız. Kendi markamızla üreteceğimiz yöresel ürünlerimizle ulusal pazarda da yerimizi alacağız. Bize inandığınız, güvendiğiniz ve davetimize icabet ettiğiniz için çok mutluyuz. Kadın güçlü ise ülke güçlüdür. Kadın mutlu ise toplum mutludur." diye konuştu.

Kurdele kesimiyle sona eren programda İlçe Kaymakamı Bekir Abacı, iş yerinin hayırlı olmasını dileyerek, kooperatif temsilcilerine teşekkür etti.

Gelibolu'da kadın polisler, hemcinslerine çiçek dağıttı

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın polisler tarafından kadınlara çiçek dağıtıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli kadın polisler, sokakta ve iş yerlerinde kadınlara çiçek dağıtarak Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

İskele Meydanı, Atatürk Caddesi ile Büyük Cami civarındaki etkinlikte kadınlar, polislere teşekkür etti.

Etkinlikte ayrıca, Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme yapıldı.

Lapsekili kadınlar Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikleri ziyaret etti

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde belediye tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla şehitlik gezisi düzenlendi.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Engin, İl Genel Meclisi Üyesi adayları Halil Özer ve Murat Gürşen'in, eşleriyle katıldığı Gelibolu Yarımadası'nda şehitlik gezisinde Lapseki'den çok sayıda kadın yer aldı. Rehberler eşliğinde şehitlikleri gezen kadınlar, duygulu anlar yaşadı.

Belediye Başkanı Yılmaz, geziye ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Biz Lapseki Belediyesi olarak her yıl düzenlemiş olduğumuz şehitlik gezisini yine bu sene havanın yağmurlu ve soğuk olmasına rağmen düzenledik. Hanımefendiler çok büyük ilgi gösterdiler, hep birlikte şehitlikleri dolaşıyoruz. Bu topraklar bizim için özel topraklar. Türkiye Cumhuriyeti'nin ön sözünün yazıldığı topraklar. Burada atalarımız, dedelerimiz yatıyor. Biz torunları olarak senede bir defa da olsa Lapseki'deki kadınlarımızı getirip burada mevlit okunup dualar ediliyor, bunlara vesile olabiliyorsak ne mutlu bizlere."

Kaynak: AA / Güncel

Çanakkale Gelibolu Yerel Haberler Güncel Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

title